Затверджено Положення про організацію профреабілітації (профнавчання), перекваліфікації інвалідів внаслідок нещасного випадку на виробництві

Висновок МСЕК щодо потреби у професійній реабілітації та ІПР є підставою для здійснення професійної реабілітації потерпілого з урахуванням його побажань.

Постановою правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.06.2014 № 3 затверджено Положення про організацію професійної реабілітації (професійного навчання), перекваліфікації інвалідів внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання

Положення визначає механізм організації та надання послуг з професійної реабілітації (професійного навчання), перекваліфікації потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які стали інвалідами, виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — виконавча дирекція Фонду), управліннями виконавчої дирекції Фонду в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділеннями виконавчої дирекції Фонду в районах і містах обласного значення (далі — робочі органи виконавчої дирекції Фонду).

Визначення потреби потерпілого у професійній реабілітації здійснюється медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) з подальшим розробленням індивідуальної програми реабілітації (ІПР). Висновок МСЕК щодо потреби у професійній реабілітації та ІПР є підставою для здійснення професійної реабілітації потерпілого з урахуванням його побажань.

Так, потерпілий (законний представник потерпілого) подає до робочих органів виконавчої дирекції Фонду заяву про направлення його на професійну реабілітацію із зазначенням обраної професії, до якої додаються копії висновку МСЕК про встановлення групи інвалідності та потреби у професійній реабілітації, ІПР.

Після завершення навчання у відповідному закладі потерпілий подає до робочих органів виконавчої дирекції Фонду оригінал та копію документа про освіту. Оригінал повертається потерпілому, а копія залишається у Фонді.

Постанова зареєстрована в Мін’юсті 08.07.2014 за № 780/25557, набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
18995

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38087

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
122

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15329

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22332

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді