Зареєстровано проект Пенсійного кодексу України

Пенсійний кодекс України повинен навести порядок у законодавчому регулюванні правовідносин в галузі пенсійного забезпечення і ліквідувати існуючі несправедливі норми

Законопроектом пропонується створити на базі Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV єдиний систематизований, уніфікований законодавчий акт, який би регулював правовідносини у сфері пенсійного забезпечення всіх категорій громадян.

Водночас зберігаються всі соціальні стандарти й гарантії щодо пенсійного забезпечення громадян, окрім деяких положень, які є несправедливими та дискримінаційними, зокрема:

  • скасовується підвищення пенсійного віку та мінімального стажу, необхідного для призначення пенсій, установлених відповідно до так званої пенсійної реформи;
  • скасовується низка пільг народним депутатам, суддям;
  • змінюється порядок розрахунку максимального та мінімального розміру пенсії (максимальний розмір пенсії законопроектом обмежується 5 мінімальними пенсіями за віком, мінімальну ж пенсію пропонується збільшити до 2,5 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність).

Пенсійний кодекс України повинен навести порядок у законодавчому регулюванні правовідносин в галузі пенсійного забезпечення і ліквідувати існуючі несправедливі норми, якими встановлюється, зокрема:

  • необґрунтовано привілейоване пенсійне забезпечення окремих категорій громадян, зокрема суддів, народних депутатів України та інших;
  • підвищення пенсійного віку та мінімального стажу, необхідного для призначення пенсій, встановлених відповідно до так званої пенсійної реформи.

Джерело — портал «Гаряча лінія кадровика»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
33

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
14227

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22149

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
57247

Призначення відповідального за теплове господарство

Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.
170

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді