Зареєстровано проект Пенсійного кодексу України

Пенсійний кодекс України повинен навести порядок у законодавчому регулюванні правовідносин в галузі пенсійного забезпечення і ліквідувати існуючі несправедливі норми

Законопроектом пропонується створити на базі Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV єдиний систематизований, уніфікований законодавчий акт, який би регулював правовідносини у сфері пенсійного забезпечення всіх категорій громадян.

Водночас зберігаються всі соціальні стандарти й гарантії щодо пенсійного забезпечення громадян, окрім деяких положень, які є несправедливими та дискримінаційними, зокрема:

  • скасовується підвищення пенсійного віку та мінімального стажу, необхідного для призначення пенсій, установлених відповідно до так званої пенсійної реформи;
  • скасовується низка пільг народним депутатам, суддям;
  • змінюється порядок розрахунку максимального та мінімального розміру пенсії (максимальний розмір пенсії законопроектом обмежується 5 мінімальними пенсіями за віком, мінімальну ж пенсію пропонується збільшити до 2,5 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність).

Пенсійний кодекс України повинен навести порядок у законодавчому регулюванні правовідносин в галузі пенсійного забезпечення і ліквідувати існуючі несправедливі норми, якими встановлюється, зокрема:

  • необґрунтовано привілейоване пенсійне забезпечення окремих категорій громадян, зокрема суддів, народних депутатів України та інших;
  • підвищення пенсійного віку та мінімального стажу, необхідного для призначення пенсій, встановлених відповідно до так званої пенсійної реформи.

Джерело — портал «Гаряча лінія кадровика»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
605

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96935

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
338

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді