Зареєстровано проект Пенсійного кодексу України

Пенсійний кодекс України повинен навести порядок у законодавчому регулюванні правовідносин в галузі пенсійного забезпечення і ліквідувати існуючі несправедливі норми

Законопроектом пропонується створити на базі Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV єдиний систематизований, уніфікований законодавчий акт, який би регулював правовідносини у сфері пенсійного забезпечення всіх категорій громадян.

Водночас зберігаються всі соціальні стандарти й гарантії щодо пенсійного забезпечення громадян, окрім деяких положень, які є несправедливими та дискримінаційними, зокрема:

  • скасовується підвищення пенсійного віку та мінімального стажу, необхідного для призначення пенсій, установлених відповідно до так званої пенсійної реформи;
  • скасовується низка пільг народним депутатам, суддям;
  • змінюється порядок розрахунку максимального та мінімального розміру пенсії (максимальний розмір пенсії законопроектом обмежується 5 мінімальними пенсіями за віком, мінімальну ж пенсію пропонується збільшити до 2,5 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність).

Пенсійний кодекс України повинен навести порядок у законодавчому регулюванні правовідносин в галузі пенсійного забезпечення і ліквідувати існуючі несправедливі норми, якими встановлюється, зокрема:

  • необґрунтовано привілейоване пенсійне забезпечення окремих категорій громадян, зокрема суддів, народних депутатів України та інших;
  • підвищення пенсійного віку та мінімального стажу, необхідного для призначення пенсій, встановлених відповідно до так званої пенсійної реформи.

Джерело — портал «Гаряча лінія кадровика»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21316

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
643

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді