Нова Гігієнічна класифікація праці: важливі новації

Затверджено нові Державні санітарні норми та правила «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу». Цей документ замінив дві Гігієнічних класифікації праці, що застосовувалися в Україні.

Затверджено нові Державні санітарні норми та правила «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу». Цей документ замінив дві Гігієнічних класифікації праці, що застосовувалися в Україні.

Під час розроблення нової Гігієнічної класифікації праці виходили з того, що Гігієнічна класифікація праці 1986 року не враховує і не відтворює змін у характері умов праці, які відбулися у виробництві за 28 років, містить недостатній перелік показників і не виконує повністю свою основну функцію щодо поліпшення умов праці.

У результаті спільної праці видано наказ МОЗ України «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу» від 08.04.2014 № 248 (зареєстровано в Мін’юсті 06.05.2014 за № 472/25249; набрав чинності 30.05.2014). Згідно з цим наказом Гігієнічна класифікація праці 1986 року вважається такою, що не застосовується на території України.

Нова Гігієнічна класифікація праці 2014 року є загальнообов’язковим документом, спрямованим на гігієнічну оцінку умов та характеру праці на робочих місцях працівників та застосовується на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності у випадках, передбачених законодавством.

Застосування нової Гігієнічної класифікації праці, у т. ч. і для атестації робочих місць за умовами праці, дасть змогу керівникам підприємств, установ і організацій здійснити грунтовну оцінку умов праці та, враховуючи обмежені фінансові й трудові ресурси, визначити пріоритетні оздоровчі заходи, спрямовані на запобігання виникненню професійних захворювань.

Крім того, нова Гігієнічна класифікація праці забезпечить зміну пріоритетів у наданні пільг і компенсацій у бік використання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України для вжиття профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам і професійним захворюванням на виробництві, пов’язаним з умовами праці.

Дізнайтеся про важливі нововведення і особливості гігієнічної оцінки умов та характеру праці на робочих місцях працівників у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 07/2014. Статтю підкріплено порівняльною таблицею з основними відмінностями загальних положень Гігієнічних класифікацій праці 1986 та 2014 років.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
18

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23680

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36706

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10542

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32685

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді