Пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 працівників загальних професій

Для об’єктивного і безпомилкового визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах працівників, професії і посади яких передбачені розділом ХХХІІІ «Загальні професії (у всіх галузях господарства)» Списку № 2, слід знати певні нюанси.

Працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, незалежно від місця останньої роботи мають право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36.

Списком № 2 (як і Списком № 1) передбачено розділ «Загальні професії (у всіх галузях господарства)», головною особливістю застосування якого є те, що виконання робіт за професіями, передбаченими цим розділом, дає право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від того, в якій галузі, на якому підприємстві або в якому виробництві виконувалась відповідна робота.

Читайте у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 07/2014 про особливості та нюанси визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2: аккумуляторників; працівників, зайнятих зварювальними роботами; працівників, зайнятих на роботах із застосуванням шкідливих речовин не нижче 3 класу небезпеки; машиністів (кочегарів) котельні; працівників, зайнятих на роботах з джерелами УКХ, УВЧ, НВЧ; машиністів холодильних установок; металізаторів; працівників інших професій.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
18

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23680

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36706

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10542

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32685

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді