Пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 працівників загальних професій

Для об’єктивного і безпомилкового визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах працівників, професії і посади яких передбачені розділом ХХХІІІ «Загальні професії (у всіх галузях господарства)» Списку № 2, слід знати певні нюанси.

Працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, незалежно від місця останньої роботи мають право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36.

Списком № 2 (як і Списком № 1) передбачено розділ «Загальні професії (у всіх галузях господарства)», головною особливістю застосування якого є те, що виконання робіт за професіями, передбаченими цим розділом, дає право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від того, в якій галузі, на якому підприємстві або в якому виробництві виконувалась відповідна робота.

Читайте у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 07/2014 про особливості та нюанси визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2: аккумуляторників; працівників, зайнятих зварювальними роботами; працівників, зайнятих на роботах із застосуванням шкідливих речовин не нижче 3 класу небезпеки; машиністів (кочегарів) котельні; працівників, зайнятих на роботах з джерелами УКХ, УВЧ, НВЧ; машиністів холодильних установок; металізаторів; працівників інших професій.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
603

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96933

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
338

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді