Особливості перевірок закладів охорони здоров’я органами Держгірпромнагляду

Періодичність проведення планової перевірки закладів охорони здоров’я має бути не частіше ніж 1 раз на 2 роки.

Дія Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та на всіх працюючих. Тому під час перевірки закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) Держгірпромнагляд перевіряє дотримання вимог законодавства про охорону праці. Крім того, у сфері діяльності ЗОЗ Держгірпромнагляд контролює додержання законодавства про охорону праці під час проведення робіт підвищеної небезпеки.

Заклади охорони здоров’я можуть експлуатувати засоби виробництва підвищеної небезпеки (ліфти; посудини, що працюють під тиском; котли тощо), які належать до об’єктів із середнім ступенем ризику. Діяльність цих закладів пов’язана зі значним скупченням людей. Заклади охорони здоров’я, де не використовуються засоби виробництва підвищеної небезпеки, належать до суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику.

Тому періодичність проведення планової перевірки ЗОЗ, більшість з яких може бути віднесено до суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику, має бути не частіше ніж 1 раз на 2 роки; періодичність проведення планової перевірки виробничих об’єктів закладів охорони здоров’я — не частіше ніж 1 раз на 12 місяців.

Читайте повну версію статті з Переліком основних нормативних документів з питань охорони праці для закладів охорони здоров’я у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 07/2014.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
605

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96935

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
338

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді