Особливості перевірок закладів охорони здоров’я органами Держгірпромнагляду

Періодичність проведення планової перевірки закладів охорони здоров’я має бути не частіше ніж 1 раз на 2 роки.

Дія Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та на всіх працюючих. Тому під час перевірки закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) Держгірпромнагляд перевіряє дотримання вимог законодавства про охорону праці. Крім того, у сфері діяльності ЗОЗ Держгірпромнагляд контролює додержання законодавства про охорону праці під час проведення робіт підвищеної небезпеки.

Заклади охорони здоров’я можуть експлуатувати засоби виробництва підвищеної небезпеки (ліфти; посудини, що працюють під тиском; котли тощо), які належать до об’єктів із середнім ступенем ризику. Діяльність цих закладів пов’язана зі значним скупченням людей. Заклади охорони здоров’я, де не використовуються засоби виробництва підвищеної небезпеки, належать до суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику.

Тому періодичність проведення планової перевірки ЗОЗ, більшість з яких може бути віднесено до суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику, має бути не частіше ніж 1 раз на 2 роки; періодичність проведення планової перевірки виробничих об’єктів закладів охорони здоров’я — не частіше ніж 1 раз на 12 місяців.

Читайте повну версію статті з Переліком основних нормативних документів з питань охорони праці для закладів охорони здоров’я у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 07/2014.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
18

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23680

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36706

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10542

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32685

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді