Особливості перевірок закладів охорони здоров’я органами Держгірпромнагляду

Періодичність проведення планової перевірки закладів охорони здоров’я має бути не частіше ніж 1 раз на 2 роки.

Дія Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та на всіх працюючих. Тому під час перевірки закладів охорони здоров’я (ЗОЗ) Держгірпромнагляд перевіряє дотримання вимог законодавства про охорону праці. Крім того, у сфері діяльності ЗОЗ Держгірпромнагляд контролює додержання законодавства про охорону праці під час проведення робіт підвищеної небезпеки.

Заклади охорони здоров’я можуть експлуатувати засоби виробництва підвищеної небезпеки (ліфти; посудини, що працюють під тиском; котли тощо), які належать до об’єктів із середнім ступенем ризику. Діяльність цих закладів пов’язана зі значним скупченням людей. Заклади охорони здоров’я, де не використовуються засоби виробництва підвищеної небезпеки, належать до суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику.

Тому періодичність проведення планової перевірки ЗОЗ, більшість з яких може бути віднесено до суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику, має бути не частіше ніж 1 раз на 2 роки; періодичність проведення планової перевірки виробничих об’єктів закладів охорони здоров’я — не частіше ніж 1 раз на 12 місяців.

Читайте повну версію статті з Переліком основних нормативних документів з питань охорони праці для закладів охорони здоров’я у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 07/2014.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21316

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14362

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
643

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4843

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді