Кабмін вирішив, що робити з відходами від пошкоджених будівель

Правила діятимуть на час воєнного стану та трьох місяців після нього

image45

Шпаргалка: Як діяти під час руйнування будівель і споруд унаслідок вибуху

Кабмін постановою від 27.09.2022 № 1073 затвердив Порядок поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків (далі — Порядок).

У документі прописаний алгоритм прийняття рішень органами місцевого самоврядування щодо поводження з відходами від руйнувань будівель і споруд внаслідок бойових дій.

Порядок передбачає комплекс організаційно-технічних заходів і робіт, спрямованих на те, як безпечно збирати, перевозити, сортувати, зберігати, обробляти, утилізувати, видаляти, знешкоджувати та захороняти відходи відповідної категорії. Зазначений механізм застосовується під час відновлювальних робіт з ліквідації наслідків збройної агресії та бойових дій виключно під час дії воєнного стану й протягом 90 днів після його припинення або скасування.

Порядок визначає:

  • поняття «відходи від руйнувань»;
  • класифікацію таких відходів;
  • операції поводження з відходами й черговість їх проведення;
  • положення щодо організації місць тимчасового зберігання відходів;
  • особливості й шляхи повторного використання відходів від руйнувань у будівництві, промисловості будівельних матеріалів;
  • облік відходів.

exclamation-mark.pngПам'ятка. Як врятуватися в разі обвалу будівлі

Документ розроблений Мінрегіоном за участі Міндовкілля, офісів підтримки обох міністерств, комітетів ВРУ, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), проекту «APENA 2» та незалежних експертів у сфері поводження з відходами.

Джерело: Урядовий портал

Пам'ятка. Як врятуватися в разі обвалу будівлі

 

Пам'ятка. Як врятуватися в разі обвалу будівлі

 

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Медогляди водіїв транспортних засобів

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
63

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22567

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21311

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234116

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70403

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді