Шпаргалка: Як діяти під час руйнування будівель і споруд унаслідок вибуху
Кабмін постановою від 27.09.2022 № 1073 затвердив Порядок поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків (далі — Порядок).
У документі прописаний алгоритм прийняття рішень органами місцевого самоврядування щодо поводження з відходами від руйнувань будівель і споруд внаслідок бойових дій.
Порядок передбачає комплекс організаційно-технічних заходів і робіт, спрямованих на те, як безпечно збирати, перевозити, сортувати, зберігати, обробляти, утилізувати, видаляти, знешкоджувати та захороняти відходи відповідної категорії. Зазначений механізм застосовується під час відновлювальних робіт з ліквідації наслідків збройної агресії та бойових дій виключно під час дії воєнного стану й протягом 90 днів після його припинення або скасування.
Порядок визначає:
- поняття «відходи від руйнувань»;
- класифікацію таких відходів;
- операції поводження з відходами й черговість їх проведення;
- положення щодо організації місць тимчасового зберігання відходів;
- особливості й шляхи повторного використання відходів від руйнувань у будівництві, промисловості будівельних матеріалів;
- облік відходів.
Пам'ятка. Як врятуватися в разі обвалу будівлі
Документ розроблений Мінрегіоном за участі Міндовкілля, офісів підтримки обох міністерств, комітетів ВРУ, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), проекту «APENA 2» та незалежних експертів у сфері поводження з відходами.
Джерело: Урядовий портал
Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці