Забруднення атмосфери: хто може отримати дозвіл на викиди?

Законодавство передбачає щорічний звіт про контроль за викидами

image86

Граничнодопустимі концентрації шкідливих речовин у повітрі робочої зони

Вимоги для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами встановлює Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря» від 09.07.2022 № 2393-IX (далі — Закон).

check.pngСкачайте зразок наряду на виконання робіт із пестицидами й агрохімікатами

Закон також врегульовує процедури видання дозволу, підстав і порядку відмови, зупинення та анулювання дозволу на викиди.

Дозвіл на викиди видаватимуть за умов дотримання:

  • нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин стаціонарних джерел;
  • вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин.

Суб’єкт, який отримав дозвіл, має щороку подавати звіт про дотримання умов дозволу на викиди та виконання заходів з контролю гранично допустимих викидів.

Закон також визначає, що збитки, заподіяні внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, підлягають відшкодуванню в повному обсязі. Методику розрахунку їх розмірів затверджує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Джерело: Будстандарт

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Медогляди водіїв транспортних засобів

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
15

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22560

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21307

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234067

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70386

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді