Забруднення атмосфери: хто може отримати дозвіл на викиди?

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Законодавство передбачає щорічний звіт про контроль за викидами

image82

Граничнодопустимі концентрації шкідливих речовин у повітрі робочої зони

Вимоги для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами встановлює Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря» від 09.07.2022 № 2393-IX (далі — Закон).

check.pngСкачайте зразок наряду на виконання робіт із пестицидами й агрохімікатами

Закон також врегульовує процедури видання дозволу, підстав і порядку відмови, зупинення та анулювання дозволу на викиди.

Дозвіл на викиди видаватимуть за умов дотримання:

  • нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин стаціонарних джерел;
  • вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин.

Суб’єкт, який отримав дозвіл, має щороку подавати звіт про дотримання умов дозволу на викиди та виконання заходів з контролю гранично допустимих викидів.

Закон також визначає, що збитки, заподіяні внаслідок наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, підлягають відшкодуванню в повному обсязі. Методику розрахунку їх розмірів затверджує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Джерело: Будстандарт

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Медогляди водіїв транспортних засобів

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
62629

Навчання з охорони праці

Одне із завдань служби охорони праці підприємства — провести навчання з охорони праці та перевірку знань за його результатами. Дізнайтеся про принципи організації та види навчання з питань охорони праці, а також завантажте готові зразки необхідних документів.
112703

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
61646

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді