Звільнення під час лікарняного: роз'яснення Держпраці

Законодавчі зміни дозволяють звільняти працівників під час відпустки або лікарняного за умови дотримання певних правил

image65

Як змінилися трудові відносини в умовах війни

До війни роботодавець не мав права звільняти працівника за власною ініціативою в період тимчасової непрацездатності або коли працівник перебував у відпустці. Так встановлював Кодекс законів про працю України.

Зараз ці питання врегульовує стаття 5 Закону України  «Про організацію трудових відносин у період дії воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX.  Законодавство допускає можливість роботодавця звільнити працівника у період тимчасової непрацездатності або перебування у відпустці. Роботодавець у цьому випадку зазначає дату звільнення — перший робочий день, наступний за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у лікарняному, або перший день після відпустки.

check-mark.pngСкачайте наказ про надання щорічної основної відпустки

Виняток — відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та  по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

УВАГА!

Якщо роботодавець порушив вимоги до процедури звільнення працівника, він може отримати припис від інспектора під час заходів державного нагляду (контролю). А за невиконання — штрафну санкцію та адміністративну відповідальність.

Джерело: Держпраці

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Медогляди водіїв транспортних засобів

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
108360

Комплексні заходи з охорони праці

Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
66736

Особливості проведення повторного інструктажу з охорони праці

Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
104222

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
8928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді