Як змінилися трудові відносини в умовах війни
До війни роботодавець не мав права звільняти працівника за власною ініціативою в період тимчасової непрацездатності або коли працівник перебував у відпустці. Так встановлював Кодекс законів про працю України.
Зараз ці питання врегульовує стаття 5 Закону України «Про організацію трудових відносин у період дії воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX. Законодавство допускає можливість роботодавця звільнити працівника у період тимчасової непрацездатності або перебування у відпустці. Роботодавець у цьому випадку зазначає дату звільнення — перший робочий день, наступний за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у лікарняному, або перший день після відпустки.
Скачайте наказ про надання щорічної основної відпустки
Виняток — відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
УВАГА!
Якщо роботодавець порушив вимоги до процедури звільнення працівника, він може отримати припис від інспектора під час заходів державного нагляду (контролю). А за невиконання — штрафну санкцію та адміністративну відповідальність.
Джерело: Держпраці
Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку
У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці