За час війни постраждало понад півтисячі працівників

Robota-voiennyi-stan.jpg

Фонд соціального страхування повідомив, що з початку війни на підприємствах України внаслідок бойових дій зафіксовано 243 випадки травмування та/або смерті працівників. Здебільшого йдеться про травмування або загибель групи людей.

Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану

Впродовж останнього тижня через збройну агресію росії постраждали 26 працівників, які виконували свої трудові обов’язки. Загалом же відомо про 515 постраждалих та 152 загиблих працівники. 

Найбільше потерпілих зареєстровано:

  • у Києві: 86 постраждалих (28 з них травмовані смертельно);
  • у Миколаївській області: 69 постраждалих (26 смертельно);
  • у Донецькій області: 50 постраждалих (10 смертельно);
  • у Дніпропетровській області: 49 постраждалих (11 смертельно);
  • у Харківській області: 39 постраждалих (8 смертельно);
  • у Вінницькій області: 31 постраждалий (10 смертельно);
  • у Запорізькій області: 31 постраждалий (3 смертельно);
  • у Чернігівській області: 28 постраждалих (8 смертельно);
  • у Київській області: 24 постраждалих (11 смертельно);
  • у Сумській області: 22 постраждалих (8 смертельно).

До цього переліку не входять військовослужбовці, поліцейські, рядовий та начальницький склад органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту ДСНС та ін.

 

 

Щодо кожного випадку поранень або смерті українських працівників внаслідок російського вторгнення організовується робота з розслідування.

У Фонді соціального страхування зауважили, що всі працівники, постраждалі під час роботи внаслідок бойових дій, забезпечуються страховими виплатами і медико-соціальними послугами.

 

Потерпілі зі стійкою втратою працездатності упродовж усього життя або до повного відновлення здоров’я забезпечуються також щомісячними страховими виплатами (окрім одноразових допомог), які у повному обсязі компенсують їм втрачений заробіток відповідно до ступеня втрати працездатності. До того ж,одноразові грошові допомоги і щомісячні страхові виплати призначені для членів сімей загиблих працівників.

Джерело: Фонд соціального страхування України

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги безпеки під час робіт на висоті

Роботи на висоті — це роботи з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки. Наша стаття допоможе організувати роботи на висоті безпечно, правильно оформити наряд-допуск, провести інструктажі працівникам, уникнути помилок при виборі засобів захисту.
105443

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174741

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114668

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді