Право на додаткову відпустку за «суміщенням» та «сумісництвом»

Часто виникають спірні питання щодо тривалості відпустки при роботі за суміщенням та сумісництвом. Консультація експерта з журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 08/2014 розкриває питання визначення права головного лікаря на додаткову відпустку при роботі за сумісництвом і суміщенням, однак стане у пригоді багатьом, оскільки пояснює відмінності між цими двома поняттями.

Сумісництво передбачає виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у підприємця у вільний від основної роботи час.

Для роботи за сумісництвом згоди адміністрації за місцем основної роботи не потрібно. Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати 4 год. на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи протягом місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Якщо між закінченням робочого дня за основним місцем роботи та початком робочого дня (зміни) за сумісництвом є часовий інтервал і працівник фактично має можливість виконувати посадові обов’язки за основним місцем роботи понад нормальну тривалість робочого дня, такий працівник, має право на додаткову відпустку за ненормований робочий день за основним місцем роботи.

Суміщення — це виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) впродовж встановленої законодавством тривалості робочого дня (робочої зміни), якщо це економічно доцільно та не веде до погіршення якості продукції або виконуваної роботи.

Це означає, що працівник має витрачати таку частину робочого часу на виконання обов’язків за суміщеною посадою, яка не заважає якісному та своєчасному виконанню обов’язків за основною посадою.

На відміну від сумісництва, додаткова робота при суміщенні професій (посад) проводиться працівниками за одним трудовим договором, на одному підприємстві, в установі, організації поряд з основною роботою та у межах установленої тривалості робочого дня.

Читайте у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 08/2014 статтю «Право головного лікаря на додаткову відпустку при роботі за сумісництвом і суміщенням», в якій експерт надав консультацію щодо різниці між поняттями «суміщення» і «сумісництво». 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
609

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96939

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
342

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді