Право на додаткову відпустку за «суміщенням» та «сумісництвом»

Часто виникають спірні питання щодо тривалості відпустки при роботі за суміщенням та сумісництвом. Консультація експерта з журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 08/2014 розкриває питання визначення права головного лікаря на додаткову відпустку при роботі за сумісництвом і суміщенням, однак стане у пригоді багатьом, оскільки пояснює відмінності між цими двома поняттями.

Сумісництво передбачає виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у підприємця у вільний від основної роботи час.

Для роботи за сумісництвом згоди адміністрації за місцем основної роботи не потрібно. Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати 4 год. на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи протягом місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Якщо між закінченням робочого дня за основним місцем роботи та початком робочого дня (зміни) за сумісництвом є часовий інтервал і працівник фактично має можливість виконувати посадові обов’язки за основним місцем роботи понад нормальну тривалість робочого дня, такий працівник, має право на додаткову відпустку за ненормований робочий день за основним місцем роботи.

Суміщення — це виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) впродовж встановленої законодавством тривалості робочого дня (робочої зміни), якщо це економічно доцільно та не веде до погіршення якості продукції або виконуваної роботи.

Це означає, що працівник має витрачати таку частину робочого часу на виконання обов’язків за суміщеною посадою, яка не заважає якісному та своєчасному виконанню обов’язків за основною посадою.

На відміну від сумісництва, додаткова робота при суміщенні професій (посад) проводиться працівниками за одним трудовим договором, на одному підприємстві, в установі, організації поряд з основною роботою та у межах установленої тривалості робочого дня.

Читайте у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 08/2014 статтю «Право головного лікаря на додаткову відпустку при роботі за сумісництвом і суміщенням», в якій експерт надав консультацію щодо різниці між поняттями «суміщення» і «сумісництво». 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
32

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
14227

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22149

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
57246

Призначення відповідального за теплове господарство

Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.
170

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді