Право на додаткову відпустку за «суміщенням» та «сумісництвом»

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Часто виникають спірні питання щодо тривалості відпустки при роботі за суміщенням та сумісництвом. Консультація експерта з журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 08/2014 розкриває питання визначення права головного лікаря на додаткову відпустку при роботі за сумісництвом і суміщенням, однак стане у пригоді багатьом, оскільки пояснює відмінності між цими двома поняттями.

Сумісництво передбачає виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом. На умовах сумісництва працівники можуть працювати на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у підприємця у вільний від основної роботи час.

Для роботи за сумісництвом згоди адміністрації за місцем основної роботи не потрібно. Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати 4 год. на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи протягом місяця не має перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Якщо між закінченням робочого дня за основним місцем роботи та початком робочого дня (зміни) за сумісництвом є часовий інтервал і працівник фактично має можливість виконувати посадові обов’язки за основним місцем роботи понад нормальну тривалість робочого дня, такий працівник, має право на додаткову відпустку за ненормований робочий день за основним місцем роботи.

Суміщення — це виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) впродовж встановленої законодавством тривалості робочого дня (робочої зміни), якщо це економічно доцільно та не веде до погіршення якості продукції або виконуваної роботи.

Це означає, що працівник має витрачати таку частину робочого часу на виконання обов’язків за суміщеною посадою, яка не заважає якісному та своєчасному виконанню обов’язків за основною посадою.

На відміну від сумісництва, додаткова робота при суміщенні професій (посад) проводиться працівниками за одним трудовим договором, на одному підприємстві, в установі, організації поряд з основною роботою та у межах установленої тривалості робочого дня.

Читайте у журналі «Довідник спеціаліста з охорони праці» № 08/2014 статтю «Право головного лікаря на додаткову відпустку при роботі за сумісництвом і суміщенням», в якій експерт надав консультацію щодо різниці між поняттями «суміщення» і «сумісництво». 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
957

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64682

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді