Міністерство економічного розвитку і торгівлі України призначило органи, які будуть здійснювати оцінку відповідності продукції вимогам технічних регламентів.
Наказом Мінекономрозвитку від 29.08.2014 № 1044 призначено органи, які будуть здійснювати оцінку відповідності продукції вимогам технічних регламентів:
- пересувного обладнання, що працює під тиском, — ПАТ «Миколаївський експертно-технічний центр»;
- щодо медичних виробів, у тому числі медичних виробів для діагностики in vitro — ДП «Український медичний центр сертифікації»;
- безпеки машин — ДП «Тернопільський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»;
- будівельних виробів, будівель i споруд — ДП «Хмельницький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».
Нагадаємо, що технічний регламент — це закон України або нормативно-правовий акт, прийнятий урядом, у якому визначено характеристики продукції або пов’язані з нею процеси чи способи виробництва, а також вимоги до послуг, включаючи відповідні положення, дотримання яких є обов’язковим, зокрема, для виробників і постачальників відповідної продукції.
Причому техрегламент може також містити вимоги до термінології, позначок, пакування, маркування чи етикетування, які застосовуються до певної продукції, процесу чи способу виробництва.
Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
Скачайте зразок наказу про затвердження положення про систему управління охороною праці (наказ про затвердження положення про СУОП) та адаптуйте його до умов вашого підприємства.