Мінсоцполітики України оприлюднило листа «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2015 рік» від 09.09.2014 року №10196/0/14-14/13, в якому визначено святкові і неробочі дні на 2015 рік.
Мінсоцполітики України оприлюднило листа «Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2015 рік» від 09.09.2014 року №10196/0/14-14/13, в якому визначено святкові і неробочі дні на 2015 рік.
Відповідно до статті 73 КЗпП у 2015 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться у такі святкові і неробочі дні:
- 1 січня — Новий рік;
- 7 січня — Різдво Христове;
- 8 березня — Міжнародний жіночий день;
- 12 квітня — Пасха (Великдень);
- 1 і 2 травня — День міжнародної солідарності трудящих;
- 9 травня — День Перемоги;
- 31 травня — Трійця;
- 28 червня — День Конституції України;
- 24 серпня — День незалежності України;
За графiком 5-денного робочого тижня з вихiдними днями у суботу та недiлю у 2015 роцi вихiдний день переноситься:
- понеділок 9 березня (8 березня — неділя);
- понедiлок 13 квiтня (12 квiтня — неділя);
- понедiлок 4 травня (2 травня — субота);
- понедiлок 11 травня (9 травня — субота);
- понедiлок 1 червня (31 травня — неділя);
- понедiлок 29 червня (28 червня — неділя).
За інформацією Федерації професійних спілок України, уряд підготував проект розпорядження «Про перенесення робочих днів у 2015 році», в якому рекомендовано керівникам підприємств, установ, організацій перенести робочі дні з:
- п’ятниці 2 січня — на суботу 17 січня;
- четвер 8 січня — на суботу 31 січня;
- п’ятниці 9 січня — на суботу 14 лютого.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.