Затверджено Положення про відомчий контроль за станом охорони праці в органах та підрозділах ДСНС України

Державна служба України з надзвичайних ситуацій наказом від 01.09.2014 № 502 затвердила Положення про відомчий контроль за станом охорони праці в органах та підрозділах ДСНС України.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій наказом від 01.09.2014 № 502 (з основної діяльності) затвердила Положення про відомчий контроль за станом охорони праці в органах та підрозділах ДСНС України.

До нормативного документу увійшли три розділи: Загальні положення, Організація відомчого контролю у сфері охорони праці, Порядок проведення відомчої перевірки стану охорони праці в органах і підрозділах ДСНС України.

Це положення визначає порядок проведення відомчого контролю за станом охорони праці в територіальних органах ДСНС України, підприємствах, установах та організаціях сфери управління ДСНС України, який здійснюється з метою координації заходів щодо недопущення випадків виробничого травматизму та створення безпечних умов праці в органах та підрозділах ДСНС України.

Відомчий контроль за дотриманням чинного законодавства про працю, а також норм і правил з охорони праці в органах та підрозділах ДСНС України здійснюють:

  • керівництво ДСНС України;
  • підрозділ апарату ДСНС України, на який покладено комплексне управління охороною праці в органах і підрозділах ДСНС України;
  • керівники органів та підрозділів ДСНС України;
  • інші працівники за дорученням керівників органів та підрозділів ДСНС України.

Відомча перевірка проводиться посадовими особами за рішенням Голови ДСНС України, про що видається наказ, який не пізніше ніж за два тижні до її початку доводиться до керівника органу або підрозділу ДСНС України, який буде перевірятися.

У додатку до положення Довідка про ведення відомчої перевірки стану охорони праці.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21321

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14365

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
648

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді