Державна служба України з надзвичайних ситуацій наказом від 01.09.2014 № 502 затвердила Положення про відомчий контроль за станом охорони праці в органах та підрозділах ДСНС України.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій наказом від 01.09.2014 № 502 (з основної діяльності) затвердила Положення про відомчий контроль за станом охорони праці в органах та підрозділах ДСНС України.
До нормативного документу увійшли три розділи: Загальні положення, Організація відомчого контролю у сфері охорони праці, Порядок проведення відомчої перевірки стану охорони праці в органах і підрозділах ДСНС України.
Це положення визначає порядок проведення відомчого контролю за станом охорони праці в територіальних органах ДСНС України, підприємствах, установах та організаціях сфери управління ДСНС України, який здійснюється з метою координації заходів щодо недопущення випадків виробничого травматизму та створення безпечних умов праці в органах та підрозділах ДСНС України.
Відомчий контроль за дотриманням чинного законодавства про працю, а також норм і правил з охорони праці в органах та підрозділах ДСНС України здійснюють:
- керівництво ДСНС України;
- підрозділ апарату ДСНС України, на який покладено комплексне управління охороною праці в органах і підрозділах ДСНС України;
- керівники органів та підрозділів ДСНС України;
- інші працівники за дорученням керівників органів та підрозділів ДСНС України.
Відомча перевірка проводиться посадовими особами за рішенням Голови ДСНС України, про що видається наказ, який не пізніше ніж за два тижні до її початку доводиться до керівника органу або підрозділу ДСНС України, який буде перевірятися.
У додатку до положення — Довідка про ведення відомчої перевірки стану охорони праці.
Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.