Особливості розслідування нещасного випадку на підприємстві в умовах мораторію на перевірки

Держгірпромнагляд у листі від 05.09.2014 № 6785-6/5-10/6/14 роз’яснив, як проводитимуться спеціальні розслідування нещасних випадків на виробництві та фіксуватимуться результати перевірок в актах за формою Н-5 в умовах введеного мораторію на перевірки

Держгірпромнагляд у листі від 05.09.2014 № 6785-6/5-10/6/14 роз’яснив, як проводитимуться спеціальні розслідування нещасних випадків на виробництві та фіксуватимуться результати перевірок в актах за формою Н-5 в умовах введеного мораторію на перевірки.

Зокрема, служба нагадала, що підприємства та фізособи-підприємці перевірятимуться контролюючими органами (крім ДФС) протягом серпня–грудня 2014 року виключно з дозволу уряду або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.

Отримання ж дозволу КМУ на здійснення заходів державного нагляду (контролю) на підприємстві, де стався нещасний випадок, передбачає попереднє погодження такого заходу з усіма центральними органами виконавчої влади. А це, у свою чергу, призведе до затягування строків спецрозслідування та порушення конституційних прав потерпілих працівників і членів їхніх сімей на соціальний захист у зв’язку з нещасним випадком.

Тож Держгірпромнагляд пропонує:

  • до матеріалів спеціального розслідування нещасних випадків, окрім копій приписів, розпоряджень, протоколів про адмінправопорушення, виданих роботодавцеві щодо нещасного випадку до його настання і під час розслідування держінспекторами, долучати ще й копії документів останніх перевірок стану охорони праці на підприємствах, що стосуються нещасного випадку і проводились до його настання;
  • у розділі 2 акта за формою Н-5 зазначити недоліки в організаціях роботи з охорони праці на підприємстві за результатами розгляду спеціальною комісією документації підприємства (служби охорони праці, відділу кадрів тощо);
  • у розділі 4 акта за формою Н-5 зазначити узагальнені результати останньої перевірки стану охорони праці на підприємстві, які безпосередньо стосуються нещасного випадку.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21321

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14365

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
649

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді