Особливості розслідування нещасного випадку на підприємстві в умовах мораторію на перевірки

Держгірпромнагляд у листі від 05.09.2014 № 6785-6/5-10/6/14 роз’яснив, як проводитимуться спеціальні розслідування нещасних випадків на виробництві та фіксуватимуться результати перевірок в актах за формою Н-5 в умовах введеного мораторію на перевірки

Держгірпромнагляд у листі від 05.09.2014 № 6785-6/5-10/6/14 роз’яснив, як проводитимуться спеціальні розслідування нещасних випадків на виробництві та фіксуватимуться результати перевірок в актах за формою Н-5 в умовах введеного мораторію на перевірки.

Зокрема, служба нагадала, що підприємства та фізособи-підприємці перевірятимуться контролюючими органами (крім ДФС) протягом серпня–грудня 2014 року виключно з дозволу уряду або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.

Отримання ж дозволу КМУ на здійснення заходів державного нагляду (контролю) на підприємстві, де стався нещасний випадок, передбачає попереднє погодження такого заходу з усіма центральними органами виконавчої влади. А це, у свою чергу, призведе до затягування строків спецрозслідування та порушення конституційних прав потерпілих працівників і членів їхніх сімей на соціальний захист у зв’язку з нещасним випадком.

Тож Держгірпромнагляд пропонує:

  • до матеріалів спеціального розслідування нещасних випадків, окрім копій приписів, розпоряджень, протоколів про адмінправопорушення, виданих роботодавцеві щодо нещасного випадку до його настання і під час розслідування держінспекторами, долучати ще й копії документів останніх перевірок стану охорони праці на підприємствах, що стосуються нещасного випадку і проводились до його настання;
  • у розділі 2 акта за формою Н-5 зазначити недоліки в організаціях роботи з охорони праці на підприємстві за результатами розгляду спеціальною комісією документації підприємства (служби охорони праці, відділу кадрів тощо);
  • у розділі 4 акта за формою Н-5 зазначити узагальнені результати останньої перевірки стану охорони праці на підприємстві, які безпосередньо стосуються нещасного випадку.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
22

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23684

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36707

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10547

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32694

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді