Особливості розслідування нещасного випадку на підприємстві в умовах мораторію на перевірки

Держгірпромнагляд у листі від 05.09.2014 № 6785-6/5-10/6/14 роз’яснив, як проводитимуться спеціальні розслідування нещасних випадків на виробництві та фіксуватимуться результати перевірок в актах за формою Н-5 в умовах введеного мораторію на перевірки

Держгірпромнагляд у листі від 05.09.2014 № 6785-6/5-10/6/14 роз’яснив, як проводитимуться спеціальні розслідування нещасних випадків на виробництві та фіксуватимуться результати перевірок в актах за формою Н-5 в умовах введеного мораторію на перевірки.

Зокрема, служба нагадала, що підприємства та фізособи-підприємці перевірятимуться контролюючими органами (крім ДФС) протягом серпня–грудня 2014 року виключно з дозволу уряду або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.

Отримання ж дозволу КМУ на здійснення заходів державного нагляду (контролю) на підприємстві, де стався нещасний випадок, передбачає попереднє погодження такого заходу з усіма центральними органами виконавчої влади. А це, у свою чергу, призведе до затягування строків спецрозслідування та порушення конституційних прав потерпілих працівників і членів їхніх сімей на соціальний захист у зв’язку з нещасним випадком.

Тож Держгірпромнагляд пропонує:

  • до матеріалів спеціального розслідування нещасних випадків, окрім копій приписів, розпоряджень, протоколів про адмінправопорушення, виданих роботодавцеві щодо нещасного випадку до його настання і під час розслідування держінспекторами, долучати ще й копії документів останніх перевірок стану охорони праці на підприємствах, що стосуються нещасного випадку і проводились до його настання;
  • у розділі 2 акта за формою Н-5 зазначити недоліки в організаціях роботи з охорони праці на підприємстві за результатами розгляду спеціальною комісією документації підприємства (служби охорони праці, відділу кадрів тощо);
  • у розділі 4 акта за формою Н-5 зазначити узагальнені результати останньої перевірки стану охорони праці на підприємстві, які безпосередньо стосуються нещасного випадку.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
609

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96939

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді