МВС України затвердило базові вимоги до структури і змісту програм навчання посадових осіб з пожежної безпеки

Міністерство внутрішніх справ України видало наказ від 11.09.2014 № 935 «Про Порядок затвердження програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки, організації та контролю їх виконання»

Міністерство внутрішніх справ України  видало наказ від 11.09.2014 № 935 «Про Порядок затвердження програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки, організації та контролю їх виконання».

Порядок встановлює базові вимоги до структури і змісту програм навчання посадових осіб з пожежної безпеки, процедуру затвердження та контроль їх виконання.

До програм навчання належать:

  • програма навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб підприємств, установ та організацій, до обов’язків яких належить забезпечення виконання заходів пожежної безпеки;
  • програма навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб підприємств, установ та організацій, до обов’язків яких належить виконання заходів пожежної безпеки.

Тривалість навчання за програмами навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки встановлюється відповідно 16 та 24 години. Строк дії програми становить три роки.

Комплектування навчальних груп здійснюється особами однієї категорії слухачів, кількість яких у групі не повинна перевищувати 30 осіб.

Заняття розпочинаються не пізніше 30 календарних днів з дати отримання заявок (незалежно від кількості набраних у групу слухачів). За погодженням із замовником навчання цей строк може бути збільшено до 3 місяців. У разі успішного проходження слухачем перевірки знань суб'єкт, який навчає, видає йому посвідчення про проходження навчання та перевірки знань з питань пожежної безпеки

Особи, які показали незадовільні знання, протягом одного місяця проходять повторну перевірку знань з питань пожежної безпеки.

У Порядку наведені вимоги, відповідно до яких розробляють та оформлюють програми з проведення навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки територіальні курси, навчально-методичні центри цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, а також підприємства, установи та організації, які мають відповідні ліцензії на здійснення освітньої діяльності.

У додатках до Порядку:

  • Рекомендований зміст тематики програм навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки
  • Найменування підприємства, установи, організації, що здійснює навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки
  • Програма навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб підприємств, установ та організацій, до обов'язків яких належить забезпечення виконання (або виконання) заходів пожежної безпеки
  • Зразок посвідчення про проходження навчання та перевірки знань з питань пожежної безпеки

Наказ зареєстровано в Мін’юсті України 07.10. 2014 за № 1204/25981, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
33

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
14232

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22149

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
57247

Призначення відповідального за теплове господарство

Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.
170

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді