Профілактичні дезінфекційні заходи можуть проводитись без дозвільних документів

Державна санітарно-епідеміологічна служба України у листі від 06.08.2014 № 04.03-02-7534/13-Д роз’яснила деякі проблемні питання визначення порядку та правових підстав дератизації

Державна санітарно-епідеміологічна служба України у листі від 06.08.2014  № 04.03-02-7534/13-Д роз’яснила деякі  проблемні питання визначення порядку та правових підстав дератизації

У листі зазначено, що відповідно до вимог ст. 34 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» заборонено застосування дезінфекційних засобів, не зареєстрованих у встановленому порядку в Україні, а також тих, у процесі виготовлення, транспортування чи зберігання яких було порушено вимоги технологічних регламентів та інших нормативно-правових актів.  У Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів затверджений постановою Кабміну від 03.07.2006  № 908 визначено, що Держсанепідслужба вносить засіб до Державного реєстру дезінфекційних засобів і видає свідоцтво про державну реєстрацію засобу.

Відповідно до вимог ст. 33 Закону профілактичні дезінфекційні заходи проводяться органами державної санітарно-епідеміологічної служби, а також суб’єктами підприємницької діяльності на підставі відповідних договорів з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами.

Статтею 18 Закону визначено, що юридичні особи незалежно від форм власності та громадяни забезпечують проведення профілактичних дезінфекційних заходів у жилих, виробничих та інших приміщеннях (будівлях) і на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи надані в користування, здійснюють інші заходи з метою недопущення розмноження гризунів і комах у приміщеннях (будівлях) і на земельних ділянках.

До 2000 року проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт здійснювалось установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби. Зазначена діяльність не підлягала ліцензуванню. Протягом 2000 - 2010 років діяльність по проведенню дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт підлягала ліцензуванню.

Законом України від 19.10.2010 № 2608-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження державного регулювання господарської діяльності» внесено зміни до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», згідно з якими ліцензування робіт з дезінфекції, дезінсекції та дератизації не передбачено. Враховуючи викладене, профілактичні дезінфекційні заходи можуть проводитись без дозвільних документів.

Закон не передбачає обов’язковості отримання від Державної санітарно-епідеміологічної служби України дозвільних документів на проведення зазначеної діяльності.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
18995

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38088

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
122

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15330

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22333

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді