Внесено зміни до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями СБУ

Наказом Центрального управління СБУ від 03.10.2014 № 636 внесено зміни до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого наказом СБУ від 12.12.2002 № 443, зареєстрованого в Мін’юсті України 08.01.2003 за № 11/7332

Наказом Центрального управління СБУ від 03.10.2014 № 636 внесено зміни до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого наказом СБУ від 12.12.2002 № 443, зареєстрованого в Мін’юсті України 08.01.2003 за № 11/7332 (далі — Порядок).

Цей Порядок визначає процедуру розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з військовослужбовцями Служби безпеки України під час виконання обов’язків військової служби.

Зокрема, пункт 1.6 Порядку доповнено новим абзацом такого змісту: «Розслідування нещасних випадків, що сталися з військовослужбовцями під час їх участі в антитерористичних операціях, на шляху прямування в район проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбиття збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення цих об’єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою, виконання обов’язків військової служби в місцевостях, де введено воєнний стан, проводяться відповідно до вимог цього Порядку».

Пункт 2.14 Порядку: «У разі відмови підрозділу, органу, закладу СБУ скласти акт про нещасний випадок за формою НВС-1 чи незгоди потерпілого або особи, яка представляє його інтереси, із змістом акта розслідування нещасного випадку, акта за формою НВС-1 питання вирішується в порядку, визначеному чинним законодавством України» доповнено абзацом «Рішення комісії щодо результатів повторного розслідування обставин і причин нещасного випадку може бути оскаржено тільки у судовому порядку».

Перелік видів подій, що призвели до нещасного випадку, доповнено такими подіями як травмування (вбивство) під час ведення бойових дій та травмування під час проведення занять (змагань), з фізичної та вогневої підготовки.

Організаційні причини нещасного випадку доповнено трьома новими підпунктами: ведення бойових дій; необережне поводження зі зброєю; порушення вимог безпеки під час застосування, використання вогнепальної зброї. Психофізіологічні причини збільшилися на один пункт — травмування внаслідок виконання вправ з фізичної та вогневої підготовки.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті України 21.10. 2014 за № 1307/26084, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21325

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14365

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді