Внесено зміни до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями СБУ

Наказом Центрального управління СБУ від 03.10.2014 № 636 внесено зміни до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого наказом СБУ від 12.12.2002 № 443, зареєстрованого в Мін’юсті України 08.01.2003 за № 11/7332

Наказом Центрального управління СБУ від 03.10.2014 № 636 внесено зміни до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого наказом СБУ від 12.12.2002 № 443, зареєстрованого в Мін’юсті України 08.01.2003 за № 11/7332 (далі — Порядок).

Цей Порядок визначає процедуру розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з військовослужбовцями Служби безпеки України під час виконання обов’язків військової служби.

Зокрема, пункт 1.6 Порядку доповнено новим абзацом такого змісту: «Розслідування нещасних випадків, що сталися з військовослужбовцями під час їх участі в антитерористичних операціях, на шляху прямування в район проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбиття збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення цих об’єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою, виконання обов’язків військової служби в місцевостях, де введено воєнний стан, проводяться відповідно до вимог цього Порядку».

Пункт 2.14 Порядку: «У разі відмови підрозділу, органу, закладу СБУ скласти акт про нещасний випадок за формою НВС-1 чи незгоди потерпілого або особи, яка представляє його інтереси, із змістом акта розслідування нещасного випадку, акта за формою НВС-1 питання вирішується в порядку, визначеному чинним законодавством України» доповнено абзацом «Рішення комісії щодо результатів повторного розслідування обставин і причин нещасного випадку може бути оскаржено тільки у судовому порядку».

Перелік видів подій, що призвели до нещасного випадку, доповнено такими подіями як травмування (вбивство) під час ведення бойових дій та травмування під час проведення занять (змагань), з фізичної та вогневої підготовки.

Організаційні причини нещасного випадку доповнено трьома новими підпунктами: ведення бойових дій; необережне поводження зі зброєю; порушення вимог безпеки під час застосування, використання вогнепальної зброї. Психофізіологічні причини збільшилися на один пункт — травмування внаслідок виконання вправ з фізичної та вогневої підготовки.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті України 21.10. 2014 за № 1307/26084, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
22

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23684

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36707

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10547

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32694

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді