Внесено зміни до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями СБУ

Наказом Центрального управління СБУ від 03.10.2014 № 636 внесено зміни до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого наказом СБУ від 12.12.2002 № 443, зареєстрованого в Мін’юсті України 08.01.2003 за № 11/7332

Наказом Центрального управління СБУ від 03.10.2014 № 636 внесено зміни до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого наказом СБУ від 12.12.2002 № 443, зареєстрованого в Мін’юсті України 08.01.2003 за № 11/7332 (далі — Порядок).

Цей Порядок визначає процедуру розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з військовослужбовцями Служби безпеки України під час виконання обов’язків військової служби.

Зокрема, пункт 1.6 Порядку доповнено новим абзацом такого змісту: «Розслідування нещасних випадків, що сталися з військовослужбовцями під час їх участі в антитерористичних операціях, на шляху прямування в район проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбиття збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення цих об’єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою, виконання обов’язків військової служби в місцевостях, де введено воєнний стан, проводяться відповідно до вимог цього Порядку».

Пункт 2.14 Порядку: «У разі відмови підрозділу, органу, закладу СБУ скласти акт про нещасний випадок за формою НВС-1 чи незгоди потерпілого або особи, яка представляє його інтереси, із змістом акта розслідування нещасного випадку, акта за формою НВС-1 питання вирішується в порядку, визначеному чинним законодавством України» доповнено абзацом «Рішення комісії щодо результатів повторного розслідування обставин і причин нещасного випадку може бути оскаржено тільки у судовому порядку».

Перелік видів подій, що призвели до нещасного випадку, доповнено такими подіями як травмування (вбивство) під час ведення бойових дій та травмування під час проведення занять (змагань), з фізичної та вогневої підготовки.

Організаційні причини нещасного випадку доповнено трьома новими підпунктами: ведення бойових дій; необережне поводження зі зброєю; порушення вимог безпеки під час застосування, використання вогнепальної зброї. Психофізіологічні причини збільшилися на один пункт — травмування внаслідок виконання вправ з фізичної та вогневої підготовки.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті України 21.10. 2014 за № 1307/26084, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
609

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96939

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
342

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді