Внесено зміни до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями СБУ

Наказом Центрального управління СБУ від 03.10.2014 № 636 внесено зміни до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого наказом СБУ від 12.12.2002 № 443, зареєстрованого в Мін’юсті України 08.01.2003 за № 11/7332

Наказом Центрального управління СБУ від 03.10.2014 № 636 внесено зміни до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого наказом СБУ від 12.12.2002 № 443, зареєстрованого в Мін’юсті України 08.01.2003 за № 11/7332 (далі — Порядок).

Цей Порядок визначає процедуру розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з військовослужбовцями Служби безпеки України під час виконання обов’язків військової служби.

Зокрема, пункт 1.6 Порядку доповнено новим абзацом такого змісту: «Розслідування нещасних випадків, що сталися з військовослужбовцями під час їх участі в антитерористичних операціях, на шляху прямування в район проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбиття збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення цих об’єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою, виконання обов’язків військової служби в місцевостях, де введено воєнний стан, проводяться відповідно до вимог цього Порядку».

Пункт 2.14 Порядку: «У разі відмови підрозділу, органу, закладу СБУ скласти акт про нещасний випадок за формою НВС-1 чи незгоди потерпілого або особи, яка представляє його інтереси, із змістом акта розслідування нещасного випадку, акта за формою НВС-1 питання вирішується в порядку, визначеному чинним законодавством України» доповнено абзацом «Рішення комісії щодо результатів повторного розслідування обставин і причин нещасного випадку може бути оскаржено тільки у судовому порядку».

Перелік видів подій, що призвели до нещасного випадку, доповнено такими подіями як травмування (вбивство) під час ведення бойових дій та травмування під час проведення занять (змагань), з фізичної та вогневої підготовки.

Організаційні причини нещасного випадку доповнено трьома новими підпунктами: ведення бойових дій; необережне поводження зі зброєю; порушення вимог безпеки під час застосування, використання вогнепальної зброї. Психофізіологічні причини збільшилися на один пункт — травмування внаслідок виконання вправ з фізичної та вогневої підготовки.

Наказ зареєстровано в Мін’юсті України 21.10. 2014 за № 1307/26084, набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
18995

Розробляємо План роботи служби охорони праці

Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
38088

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
122

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
15330

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22333

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді