Як проводиться зміна класу професійного ризику виробництва страхувальника за попередні періоди

Податківці у листі ДФС від 28.10.2014 № 8668/7/99-99-11-17 роз’яснили особливості зміни класу професійного ризику виробництва страхувальника за попередні періоди

Податківці у листі ДФС від 28.10.2014 № 8668/7/99-99-11-17 роз’яснили особливості зміни класу професійного ризику виробництва страхувальника за попередні періоди.

Насамперед, фахівці нагадали, що клас професійного ризику виробництва визначається Фондом соціального страхування від нещасних випадків за видами економічної діяльності (за кодами згідно з ДК 009:2010).

Відповідно, при зміні ВЕД підприємства Фонд змінює і належність цього підприємства до класу професійного ризику виробництва. Зміна класу професійного ризику здійснюється один раз на рік за результатами роботи страхувальника за минулий календарний рік. Новий клас професійного ризику встановлюється з початку поточного року.

Тому в разі отримання від фіскального органу відомостей про внесення змін до відомостей про страхувальника, які стосуються зміни основного виду економічної діяльності, територіальний орган Фонду соціального страхування від нещасних випадків приймає рішення про віднесення страхувальника до нового класу професійного ризику виробництва. При цьому Фонд вправі перевірити достовірність поданих страхувальником відомостей про види економічної діяльності (у тому числі основний).

У разі зміни класу професійного ризику виробництва страхувальника, в тому числі за минулі періоди, територіальний орган Фонду надсилає фіскальному органу повідомлення про зміну класу професійного ризику виробництва.

На підставі отриманого повідомлення до реєстру страхувальників і вносяться відповідні зміни.

Незгоду зі встановленим класом професійного ризику виробництва платник ЄСВ може висловити територіальному органу Фонду протягом 10 робочих днів після отримання виписки з Єдиного державного реєстру.

Портал «Головбух24»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
609

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96939

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді