Як проводиться зміна класу професійного ризику виробництва страхувальника за попередні періоди

Податківці у листі ДФС від 28.10.2014 № 8668/7/99-99-11-17 роз’яснили особливості зміни класу професійного ризику виробництва страхувальника за попередні періоди

Податківці у листі ДФС від 28.10.2014 № 8668/7/99-99-11-17 роз’яснили особливості зміни класу професійного ризику виробництва страхувальника за попередні періоди.

Насамперед, фахівці нагадали, що клас професійного ризику виробництва визначається Фондом соціального страхування від нещасних випадків за видами економічної діяльності (за кодами згідно з ДК 009:2010).

Відповідно, при зміні ВЕД підприємства Фонд змінює і належність цього підприємства до класу професійного ризику виробництва. Зміна класу професійного ризику здійснюється один раз на рік за результатами роботи страхувальника за минулий календарний рік. Новий клас професійного ризику встановлюється з початку поточного року.

Тому в разі отримання від фіскального органу відомостей про внесення змін до відомостей про страхувальника, які стосуються зміни основного виду економічної діяльності, територіальний орган Фонду соціального страхування від нещасних випадків приймає рішення про віднесення страхувальника до нового класу професійного ризику виробництва. При цьому Фонд вправі перевірити достовірність поданих страхувальником відомостей про види економічної діяльності (у тому числі основний).

У разі зміни класу професійного ризику виробництва страхувальника, в тому числі за минулі періоди, територіальний орган Фонду надсилає фіскальному органу повідомлення про зміну класу професійного ризику виробництва.

На підставі отриманого повідомлення до реєстру страхувальників і вносяться відповідні зміни.

Незгоду зі встановленим класом професійного ризику виробництва платник ЄСВ може висловити територіальному органу Фонду протягом 10 робочих днів після отримання виписки з Єдиного державного реєстру.

Портал «Головбух24»

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21325

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14365

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
651

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді