Затверджено Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань радіаційної безпеки у персоналу і посадових осіб суб'єктів окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії

Державна інспекція ядерного регулювання України наказом від 02.10.2014 № 134 затвердила Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань радіаційної безпеки у персоналу і посадових осіб суб'єктів окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії

Державна інспекція ядерного регулювання України наказом від 02.10.2014 № 134 затвердила Порядок проведення навчання і перевірки знань з питань радіаційної безпеки у персоналу і посадових осіб суб'єктів окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії.

Порядок встановлює вимоги до проведення навчання і перевірки знань з питань радіаційної безпеки у персоналу і посадових осіб, які забезпечують радіаційну безпеку, суб’єктів діяльності з виробництва, використання джерел іонізуючого випромінювання, переробки уранових руд, перевезення радіоактивних матеріалів. Є обов’язковим для суб’єктів діяльності, інших суб’єктів, що проводять навчання і перевірку знань з питань радіаційної безпеки, органів державного управління у сфері використання ядерної енергії, Держатомрегулювання та його територіальних органів-державних інспекцій з ядерної та радіаційної безпеки.

Відповідно до Порядку суб’єкт діяльності запроваджує систему навчання і перевірки знань у персонала. До роботи допускається персонал, який відповідає кваліфікаційним вимогам, установленим суб’єктом діяльності, пройшов відповідне навчання з питань радіаційної безпеки та перевірку знань у встановленому законодавством порядку та знає, розуміє та дотримується вимог радіаційної безпеки.

Суб’єкт діяльності або інший суб’єкт у разі проведення навчання та перевірки знань з питань радіаційної безпеки подає до Держатомрегулювання або його територіального органу письмову заяву в довільній формі.

Навчальні плани та програми з питань радіаційної безпеки складаються із теоретичної і практичної частин. Рекомендована кількість годин навчання за базовим та додатковим модулями становить 50 годин.

Перелік суб’єктів діяльності або інших суб’єктів, які проводять навчання і перевірку знань з питань радіаційної безпеки, розміщується на офіційному веб-сайті Держатомрегулювання.

Відповідно до вимог Порядку не допускаються до роботи персонал і посадові особи, які не пройшли навчання і перевірку знань з питань радіаційної безпеки.

У Додатках до Порядку:

  • Форма щорічного звіту щодо результатів проведення навчання і перевірки знань з питань радіаційної безпеки
  • Форма протоколу засідання екзаменаційної комісії з перевірки знань з питань радіаційної безпеки

Наказ зареєстровано в Мін’юсті 02.12.2014 за № 1549/26326, набирає чинності з 01.01.2016.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вимоги до організації робочого місця працівника з охорони праці

Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
33

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
14227

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22149

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
57246

Призначення відповідального за теплове господарство

Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.
170

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді