Обмеження на проведення перевірок продовжено до червня 2015 року включно

Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII

Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 № 76-VIII.

Законом, зокрема, передбачено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб — підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби та Державної фінансової інспекції) здійснюються протягом січня-червня 2015 року виключно з дозволу Кабміну або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки. Нагадаємо, що згідно зі статтею 31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» таке обмеження на проведення перевірок було встановлено на період серпень–грудень 2014 року.

Згідно із Законом керівникам органів виконавчої влади та інших державних органів (крім органів, які беруть участь в АТО, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою) з метою забезпечення раціонального використання бюджетних коштів необхідно вжити заходів щодо:

  • скорочення чисельності працівників цих органів на 20%;
  • надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати;
  • встановлення для працівників режиму роботи на умовах неповного робочого часу;
  • зменшення або скасування стимулюючих виплат;
  • зменшення надбавок і доплат, які встановлені у граничних розмірах;
  • переглянути укладені договори на придбання товарів, робіт, послуг.

Керівникам зазначених органів надано право у межах бюджетних призначень без згоди та попередження працівників встановлювати для них режим роботи на умовах неповного робочого часу та надавати відпустки без збереження заробітної плати на визначений цими керівниками термін.

Установлено, що під час здійснення органами виконавчої влади та іншими державними органами цих заходів:

  • положення статті 26 «Відпустка без збереження заробітної плати за згодою сторін» Закону України «Про відпустки» та статей 32 «Переведення на іншу роботу. Зміна істотних умов праці», 56 «Неповний робочий час» та 84 «Відпустки без збереження заробітної плати» Кодексу законів про працю України (у частині обмеження терміну відпустки без збереження заробітної плати, необхідності повідомлення не пізніше ніж за два місяці та погодження з працівником встановлення режиму роботи на умовах неповного робочого часу) не застосовуються;
  • до працівників, які перебувають у відпустках без збереження заробітної плати відповідно до цього Закону, обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, встановлені статтею 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», не застосовуються.

Закон набрав чинності 01.01.2015, за винятком окремих положень, які набирають чинності 25.04.2015.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
609

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96939

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді