Зміни до актів розслідування нещасного випадку вносить комісія з повторного розслідування нещасного випадку

Внесення змін та уточнень до затверджених актів та складання нових актів повинно проводитись комісією із повторного розслідування нещасного випадку

У який спосіб роботодавцю визнати такими, що втратили чинність, попередні акти розслідування нещасного випадку за формами Н-5, Н-1 (або форми НПВ), якщо комісією при їх складанні були допущені помилки, неточності у відомостях про потерпілого, обставинах або причинах нещасного випадку тощо на підставі припису посадової особи Держгірпромнагляду?

Відповідно до вимог пункту 38 Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 25.08.2004 № 1112 (далі — Порядок), посадова особа органу Держнаглядохоронпраці має право у разі незгоди потерпілого або особи, яка представляє його інтереси, видати обов’язкові для виконання роботодавцем приписи за формою Н-9 згідно з додатком 8 щодо
необхідності проведення розслідування (повторного розслідування) нещасного випадку, затвердження чи перегляду затвердженого акта форми Н-5, акта форми Н-1 (або форми НПВ), визнання чи невизнання нещасного випадку пов’язаним із виробництвом і складення акта форми Н-1 (або форми НПВ).

Роботодавець зобов’язаний у п’ятиденний строк після одержання припису за формою Н-9 видати наказ про утворення комісії з повторного розслідування нещасного випадку.

Також складання нових актів може бути проведене за рішенням суду.

Примірник затвердженого акта за формою Н-5 разом із примірником затвердженого акта за формою Н-1 (або НПВ) протягом трьох діб надсилаються роботодавцем особам та органам, визначеним у пункті 22 Порядку.

При цьому на раніше складених актах робиться запис щодо втрати ними чинності та зазначаються номер і дата нових актів. Відповідні зміни також вносяться до журналу реєстрації осіб, що потерпіли від нещасних випадків.

Отже, внесення змін та уточнень до затверджених актів та складання нових актів повинно проводитись комісією із повторного розслідування нещасного випадку.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Аптечка на підприємстві

Аптечка першої допомоги має бути на кожному підприємстві, адже часто від оперативності надання домедичної допомоги залежить життя людини. Яким має бути склад аптечки невідкладної медичної допомоги, де саме повинна розміщуватися аптечка першої допомоги у виробничому підрозділі, хто відповідає за неї — про все це дізнайтеся зі статті.
108356

Комплексні заходи з охорони праці

Комплексні заходи з охорони праці розробляють для запобігання випадкам виробничого травматизму на підприємстві, підвищення наявного рівня охорони праці. Дізнайтеся, хто розробляє комплексні заходи з охорони праці на підприємстві, що в них передбачити та чи нестиме роботодавець відповідальність за їх невиконання.
66736

Особливості проведення повторного інструктажу з охорони праці

Повторний інструктаж з охорони праці: кому проводити, які матеріали використовувати під час занять, як правильно вчинити, якщо працівник перебував у відпустці або хворів у день проведення повторного інструктажу.
104222

Зразок Положення про виконання робіт підвищеної небезпеки

Під час виконання робіт із підвищеною небезпекою необхідно оформлювати відповідний наряд-допуск. У статті наводимо зразок Положення про застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки. Адаптуйте для свого підприємства
8928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді