МВС України наказом від 21.10.2014 № 1112 затвердило Положення про організацію навчального процесу з функціонального навчання
МВС України наказом від 21.10.2014 № 1112 затвердило Положення про організацію навчального процесу з функціонального навчання.
Це Положення визначає єдині вимоги до організації навчального процесу з функціонального навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення) керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту у навчально-методичних центрах сфери цивільного захисту.
Так, навчальний процес з функціонального навчання здійснюється:
- на державному рівні — Інститутом державного управління у сфері цивільного захисту, який виконує функції головного навчально-методичного центру;
- на регіональному, місцевому та об’єктовому рівнях — навчально-методичними центрами сфери цивільного захисту.
Відповідно втратив чинність, наказ МНС України «Про затвердження Положення про організацію навчального процесу з функціонального навчання у мережі навчально-методичних установ єдиної системи цивільного захисту» від 10.07.2008 № 514.
Наказ зареєстровано в Мін’юсті 05.11.2014 за № 1398/26175, набрав чинності 28.11.2014.
Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
Для ефективної роботи служба охорони праці розробляє план заходів з охорони праці. Які питання мають бути охоплені в ньому, які заходи та терміни передбачені? Скачайте план роботи служби з охорони праці, підготовлений експертом, та дізнайтеся відповіді на ці та інші актуальні питання.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.