Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)», спрямований на покращення соціального захисту родин, до складу яких входять діти-інваліди підгрупи «А» та інваліди І групи підгрупи «А», передано на підпис Президенту України
Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)», спрямований на покращення соціального захисту родин, до складу яких входять діти-інваліди підгрупи «А» та інваліди І групи підгрупи «А», передано на підпис Президенту України.
Відповідно до законопроекту, одному з працюючих батьків або законному представнику надаватиметься:
- щорічна додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів для догляду за інвалідом з дитинства І групи підгрупи «А»;
- відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною-інвалідом підгрупи «А», якій виповнилося 6 та більше років, вісімнадцятирічного віку.
Також, буде врегульовано питання продовження виплати допомоги на дитину до досягнення нею трирічного віку.
Так, особам, які на 30.06.2014 мали право на отримання допомоги при народженні дитини у розмірі, встановленому на першу дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначається щомісячна допомога у розмірі 130 грн. у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Організація робочого місця працівника з охорони праці є важливим аспектом забезпечення безпеки на робочому місці. Що таке робоче місце та робоча зона? Як має виглядати безпечне робоче місце? Чи є санітарно-гігієнічні вимоги до робочого місця? Якою має бути площа робочого місця на одного працівника? Відповіді на ці питання та все про вимоги до організації робочого місця – у статті.
Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.