Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)», спрямований на покращення соціального захисту родин, до складу яких входять діти-інваліди підгрупи «А» та інваліди І групи підгрупи «А», передано на підпис Президенту України
Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)», спрямований на покращення соціального захисту родин, до складу яких входять діти-інваліди підгрупи «А» та інваліди І групи підгрупи «А», передано на підпис Президенту України.
Відповідно до законопроекту, одному з працюючих батьків або законному представнику надаватиметься:
- щорічна додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів для догляду за інвалідом з дитинства І групи підгрупи «А»;
- відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною-інвалідом підгрупи «А», якій виповнилося 6 та більше років, вісімнадцятирічного віку.
Також, буде врегульовано питання продовження виплати допомоги на дитину до досягнення нею трирічного віку.
Так, особам, які на 30.06.2014 мали право на отримання допомоги при народженні дитини у розмірі, встановленому на першу дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначається щомісячна допомога у розмірі 130 грн. у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець