Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)», спрямований на покращення соціального захисту родин, до складу яких входять діти-інваліди підгрупи «А» та інваліди І групи підгрупи «А», передано на підпис Президенту України
Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики)», спрямований на покращення соціального захисту родин, до складу яких входять діти-інваліди підгрупи «А» та інваліди І групи підгрупи «А», передано на підпис Президенту України.
Відповідно до законопроекту, одному з працюючих батьків або законному представнику надаватиметься:
- щорічна додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів для догляду за інвалідом з дитинства І групи підгрупи «А»;
- відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною-інвалідом підгрупи «А», якій виповнилося 6 та більше років, вісімнадцятирічного віку.
Також, буде врегульовано питання продовження виплати допомоги на дитину до досягнення нею трирічного віку.
Так, особам, які на 30.06.2014 мали право на отримання допомоги при народженні дитини у розмірі, встановленому на першу дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначається щомісячна допомога у розмірі 130 грн. у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Перед початком роботи атракціонних комплексів потрібно впевнитись у справності обладнання та компетентності персоналу щодо попередження нещасних випадків. Стаття допоможе розібратися, як організувати монтаж, техогляд і безпечну експлуатацію атракціонів, які дозвільні документи оформити, зокрема під час воєнного стану, і як забезпечити безпеку відвідувачів
Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
ШІ вже найближчим часом може стати надійним помічником, який буде допомагати фахівцям з охорони праці значно економити час для виконання різних задач. Роль штучного інтелекту в охороні праці буде дуже стрімко розвиватися. Він зможе вже найближчим часом стати однією із базових компетенцій сучасних спеціалістів з ОП.
Про особливості роботи з локальними документами підприємства, зокрема, як правильно вносити зміни до локальних нормативних актів з охорони праці, — дізнайтеся зі статті
Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.