Про видачу дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

Держгірпромнагляд у листі від 19.12.2014 № 9169/0/11-06/6/14 звертає увагу територіальних управлінь на необхідність додержання вимог законодавства при розгляді висновку експертизи, що додається до заяви роботодавця, при прийнятті рішення щодо видачі йому дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки суб’єктам господарювання з метою забезпечення безперервності функціонування дозвільної системи на період до затвердження Вимог до експертних організацій, передбачених пунктом 4 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107

Держгірпромнагляд у листі від 19.12.2014 № 9169/0/11-06/6/14 звертає увагу територіальних управлінь на необхідність додержання вимог законодавства при розгляді висновку експертизи, що додається до заяви роботодавця, при прийнятті рішення щодо видачі йому дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки суб’єктам господарювання з метою забезпечення безперервності функціонування дозвільної системи на період до затвердження Вимог до експертних організацій (далі — Вимоги), передбачених пунктом 4 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі — Порядок), затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107.

Відповідно до частини 3 статті 21 Закону України «Про охорону праці» (далі — Закон) роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі — дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці.

Відповідно до пункту 3 Порядку науково-технічна підтримка державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці — технічна, експертна діяльність за напрямами, розробленими Держгірпромнаглядом і затвердженими в установленому порядку, що спрямована на підвищення ефективності контрольно-наглядової діяльності у зазначеній сфері.

Перелік напрямів експертної діяльності (далі — Перелік) затверджено наказом Держгірпромнагляду «Про затвердження переліку напрямів діяльності експертів технічних з промислової безпеки та форми посвідчення» від 20.04.2007 № 83. Згідно з пунктом 3 цього наказу право проведення експертних робіт, наведених у Переліку, мають експерти технічні, які атестовані в установленому порядку та мають посвідчення за формою, затвердженою цим наказом.

Отже, експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта мають право виконувати експертні організації, які відповідають зазначеним критеріям.

Разом з тим, при розгляді документів, на підставі яких видається дозвіл, зокрема висновок експертизи, слід керуватись листом Держгірпромнагляду України від 18.11.2011 № 1/02-11/8770.

Проводити експертизу, складати висновок та підписувати його мають право експерти технічні, які атестовані в установленому порядку, мають посвідчення та працюють на підприємстві (в експертній організації), що зазначено в посвідченні.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді