Про видачу дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

Держгірпромнагляд у листі від 19.12.2014 № 9169/0/11-06/6/14 звертає увагу територіальних управлінь на необхідність додержання вимог законодавства при розгляді висновку експертизи, що додається до заяви роботодавця, при прийнятті рішення щодо видачі йому дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки суб’єктам господарювання з метою забезпечення безперервності функціонування дозвільної системи на період до затвердження Вимог до експертних організацій, передбачених пунктом 4 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107

Держгірпромнагляд у листі від 19.12.2014 № 9169/0/11-06/6/14 звертає увагу територіальних управлінь на необхідність додержання вимог законодавства при розгляді висновку експертизи, що додається до заяви роботодавця, при прийнятті рішення щодо видачі йому дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки суб’єктам господарювання з метою забезпечення безперервності функціонування дозвільної системи на період до затвердження Вимог до експертних організацій (далі — Вимоги), передбачених пунктом 4 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі — Порядок), затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107.

Відповідно до частини 3 статті 21 Закону України «Про охорону праці» (далі — Закон) роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі — дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці.

Відповідно до пункту 3 Порядку науково-технічна підтримка державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці — технічна, експертна діяльність за напрямами, розробленими Держгірпромнаглядом і затвердженими в установленому порядку, що спрямована на підвищення ефективності контрольно-наглядової діяльності у зазначеній сфері.

Перелік напрямів експертної діяльності (далі — Перелік) затверджено наказом Держгірпромнагляду «Про затвердження переліку напрямів діяльності експертів технічних з промислової безпеки та форми посвідчення» від 20.04.2007 № 83. Згідно з пунктом 3 цього наказу право проведення експертних робіт, наведених у Переліку, мають експерти технічні, які атестовані в установленому порядку та мають посвідчення за формою, затвердженою цим наказом.

Отже, експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта мають право виконувати експертні організації, які відповідають зазначеним критеріям.

Разом з тим, при розгляді документів, на підставі яких видається дозвіл, зокрема висновок експертизи, слід керуватись листом Держгірпромнагляду України від 18.11.2011 № 1/02-11/8770.

Проводити експертизу, складати висновок та підписувати його мають право експерти технічні, які атестовані в установленому порядку, мають посвідчення та працюють на підприємстві (в експертній організації), що зазначено в посвідченні.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
610

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96942

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
347

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді