Про заходи безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування

З метою попередження та протидії можливим загрозам життю та здоров’ю учасників навчально-виховного процесу треба невідкладно забезпечити організацію і проведення у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних та вищих навчальних закладах роз’яснювальної роботи (навчання)

Міністерство освіти і науки України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій підготували лист «Про заходи безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування» від 05.02.2015 № 1/9-55/02-1645/12, призначений керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, вищих навчальних закладів I–IV рівнів акредитації, начальникам головних управлінь (управлінь) Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

З метою попередження та протидії можливим загрозам життю та здоров’ю учасників навчально-виховного процесу треба невідкладно забезпечити організацію і проведення у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних та вищих навчальних закладах роз’яснювальної роботи (навчання):

-        про порядок дій в умовах надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування, інших небезпек;

-        необхідність посилення пильності та заходів безпеки у разі виявлення підозрілих предметів, транспортних засобів та осіб, поведінка яких викликає підозру;

-        відпрацювання практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій;

-        правила поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів;

-        надання першої допомоги травмованим і потерпілим.

Вказані заходи безпеки необхідно провести із залученням представників територіальних підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, місцевих навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

З метою підвищення готовності органів управління, установ та закладів освіти і науки до реагування на надзвичайні ситуації та дій в умовах ускладнення обстановки доручено також, у межах компетенції, слід забезпечити виконання Плану реагування на надзвичайні ситуації державного рівня, затвердженого постановою КМУ від 16.11.2001 № 1567, та у повному обсязі заходів, рекомендованих листом МОН України від 28.04.2014 № 1/9-226.

Згідно з розпорядженням КМУ від 26.01.2015 № 48-р Державній службі України з надзвичайних ситуацій та її територіальним органам разом з місцевими органами виконавчої влади надано дозвіл на проведення протягом лютого–березня 2015 року перевірок стану готовності пунктів управління, захисних споруд та наявності планів цивільного захисту на особливий період і планів реагування на надзвичайні ситуації.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Склад автомобільної аптечки

Правильно укомплектована автомобільна аптечка може врятувати чиєсь життя. У статті розповідаємо, які види автомобільних аптечок існують, яким має бути вміст аптечки для транспортних засобів, де її зберігати та яка відповідальність за відсутність аптечки.
64457

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5310

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
67180

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40409

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді