Про заходи безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування

З метою попередження та протидії можливим загрозам життю та здоров’ю учасників навчально-виховного процесу треба невідкладно забезпечити організацію і проведення у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних та вищих навчальних закладах роз’яснювальної роботи (навчання)

Міністерство освіти і науки України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій підготували лист «Про заходи безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування» від 05.02.2015 № 1/9-55/02-1645/12, призначений керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, вищих навчальних закладів I–IV рівнів акредитації, начальникам головних управлінь (управлінь) Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

З метою попередження та протидії можливим загрозам життю та здоров’ю учасників навчально-виховного процесу треба невідкладно забезпечити організацію і проведення у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних та вищих навчальних закладах роз’яснювальної роботи (навчання):

-        про порядок дій в умовах надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування, інших небезпек;

-        необхідність посилення пильності та заходів безпеки у разі виявлення підозрілих предметів, транспортних засобів та осіб, поведінка яких викликає підозру;

-        відпрацювання практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій;

-        правила поводження при виявленні вибухонебезпечних предметів;

-        надання першої допомоги травмованим і потерпілим.

Вказані заходи безпеки необхідно провести із залученням представників територіальних підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, місцевих навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

З метою підвищення готовності органів управління, установ та закладів освіти і науки до реагування на надзвичайні ситуації та дій в умовах ускладнення обстановки доручено також, у межах компетенції, слід забезпечити виконання Плану реагування на надзвичайні ситуації державного рівня, затвердженого постановою КМУ від 16.11.2001 № 1567, та у повному обсязі заходів, рекомендованих листом МОН України від 28.04.2014 № 1/9-226.

Згідно з розпорядженням КМУ від 26.01.2015 № 48-р Державній службі України з надзвичайних ситуацій та її територіальним органам разом з місцевими органами виконавчої влади надано дозвіл на проведення протягом лютого–березня 2015 року перевірок стану готовності пунктів управління, захисних споруд та наявності планів цивільного захисту на особливий період і планів реагування на надзвичайні ситуації.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
32

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
397

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11894

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
63

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді