До трьох років позбавлення волі за нехтування повітряною тривогою — законопроєкт

До парламенту внесли проєкт закону, що пропонує запровадити кримінальну відповідальність за порушення законодавства у сфері цивільного захисту в умовах воєнного стану

До трьох років позбавлення волі за нехтування повітряною тривогою — законопроєкт

Алгоритм дій при сигналі «Повітряна тривога»

Верховна Рада зареєструвала законопроєкт, який пропонує запровадити кримінальну відповідальність для службових осіб підприємства, установи, організації або громадянина — суб’єкта підприємницької діяльності (далі — службові особи) в умовах воєнного стану, якщо через їхню недбалість за роботу під час повітряної тривоги постраждали або загинули люди.

До трьох років позбавлення волі за нехтування повітряною тривогою — законопроєктСкачайте наказ про запровадження дистанційної роботи на період воєнного стану

Законопроєкт № 7546 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо порушень законодавства у сфері цивільного захисту, вчинених в умовах воєнного стану» передбачає доповнити КК новою статтею — 270-2 «Порушення законодавства у сфері цивільного захисту, вчинене в умовах воєнного стану». Вона встановить відповідальність за те, що службова особа порушила вимоги законодавства у сфері цивільного захисту:

  • штраф від 1000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів громадян;
  • або виправні роботи на строк до двох років;
  • або обмеження волі на строк до трьох років;
  • або позбавлення волі на той самий строк.

Якщо службова особа вчинить порушення повторно або воно призведе до загибелі людей, санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. При цьому службова особа не матиме права обіймати певні посади чи провадити певну діяльністю на строк до п’яти років.

Джерело: За матеріалами ВРУ

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114666

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8804

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді