Розширено перелік осіб, які можуть отримати відстрочку від призову

12 червня 2022 року набув чинності закон, яким учнів та викладачів закладів професійної освіти звільнено від призову під час мобілізації

Які вимоги до роботи держслужбовців під час воєнного стану

Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану

Газета «Голос України» 11 червня 2022 року опублікувала Закон України «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації деяких категорій громадян» від 14.04.2022 № 2196-ІХ (законопроект від 11.04.2022 № 7272, далі — Закон № 2196). 12 червня 2022 року Закон № 2196 набув чинності.

Закон № 2196 розширює перелік осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Зокрема, доповнює його такими категоріями громадян, як учні і викладачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Для чого абзаци другий та третій частини другої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII виклали у такій редакції:

«здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти; наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої, чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;».

Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації цих категорій громадян дасть змогу забезпечити відбудову України та наповнити ринок праці кваліфікованими робітниками — будівельниками, електриками, машиністами, токарями, сантехніками, тощо. Ринок праці у воєнний та післявоєнний період потребує фахівців різних рівнів, особливо робітничих професій.

Олена Петровська

За матеріалами газети «Голос України»

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113784

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8600

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1463

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді