МОЗ затвердило зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників

Міністерство охорони здоров'я своїм наказом спростило кваліфікаційні вимоги до керівників закладів охорони здоров’я

МОЗ затвердило зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників

Визначаємо відповідність назв професій

МОЗ затвердив зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХП) наказом від 06.06.2022 № 958.

Документ спрощує кваліфікаційні вимоги:

  • до керівників закладів охорони здоров’я (ЗОЗ);
  • професіоналів і фахівців фармацевтичних спеціальностей;
  • лікарів-алергологів.

Відтепер на посаду ЗОЗ може претендувати особа, яка у разі здобуття вищої освіти в галузі знань 22 «Охорона здоров’я» має спеціалізацію «Організація і управління охороною здоров’я», або вищу освіту другого (магістерського) рівня в галузі знань 07 «Управління та адміністрування», або 28 «Публічне управління та адміністрування», або 1501 «Державне управління».

МОЗ затвердило зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Запрошуємо на семінар: «Завдання служби охорони праці на підприємстві. Особливості роботи в умовах воєнного стану»

Обов’язкова вимога щодо володіння державною мовою закріплена у кваліфікаційних вимогах до кваліфікаційних характеристик усіх посад.

Нагадаємо, що ДКХП — це систематизований за видами економічної діяльності збірник описів видів трудової діяльності в Україні для використання кваліфікаційних характеристик професій працівників в установах і організаціях. Він визначає перелік основних робіт, які властиві тій або іншій посаді, та визначає кваліфікаційні вимоги щодо певних посад.

Джерело: Урядовий портал

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 40% електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21287

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14324

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді