Законодавство про пестициди та біоциди адаптують до міжнародних вимог

Законодавство про пестициди та біоциди адаптують до міжнародних вимог

Як безпечно використовувати пестициди й агрохімікати

Набрало чинності розпорядження КМУ «Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції підвищення рівня хімічної безпеки до 2026 року» від 26.04.2022№ 314-р. Документ передбачає:

  • адаптацію національного законодавства до вимог міжнародного та європейського законодавства, зокрема про пестициди та біоциди;
  • удосконалення законодавства про охорону здоров’я від негативного впливу хімічних речовин;
  • організацію системи надання медичної допомоги у випадках порушень вимог управління хімічною безпекою та хімічними речовинами;
  • удосконалення системи моніторингу хімічних речовин у компонентах навколишнього природного середовища;
  • розроблення плану заходів щодо зменшення надходження забруднюючих речовин у компоненти навколишнього природного середовища;
  • забезпечення науково-технічного супроводу заходів з підвищення рівня хімічної безпеки;
  • зміцнення кадрового потенціалу у сфері управління хімічною безпекою і хімічними речовинами;
  • підвищення рівня обізнаності населення щодо управління хімічною безпекою і хімічними речовинами.

Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади зобов’язані подавати Міндовкілля щороку до 10 березня інформацію про стан виконання затвердженого цим розпорядженням плану заходів. Ця інформація узагальнюватиметься та подаватиметься до 10 квітня КМУ.

Джерело: Урядовий портал

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заходи безпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями

Вимоги безпеки під час використання сонячних батарей – важливий аспект охорони праці. Про основні небезпеки під час роботи із сонячними панелями та батареями, рекомендації щодо поводження з сонячними панелями та особливості дотримання вимог пожежної безпеки читайте у статті.
27

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23694

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36708

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10554

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32705

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді