Коли проводити медогляди водіїв транспортних засобів
В електронному кабінеті перевізника e-services.dsbt.gov.ua Системи «ШЛЯХ» у темі «Заявка на перетин 18—60» (в меню, де замовлення дозволів) перевізник-резидент подає заявку. Після реєстрації заявки система присвоїть порядковий номер.
Обов’язкові умови:
- з України можливо виїхати завантаженими на експорт;
- водії після завершення рейсу обов’язково мають повернутися назад до України;
- на зворотному шляху транспортний засіб має бути завантажений гуманітарним вантажем.
Заявки на перетин кордону акумулює Мінінфраструктури та передає до Держприкордонслужби. Їх розглядають у процесі перетину кордону і за результатами розгляду приймають рішення про надання дозволу на перетин.
Майте на увазі!
Дозвіл на кордоні в пункті пропуску видно не одразу. Наприклад, є випадки, коли дозвіл відображається через добу.
Мінінфраструктури або обласні військові адміністрації мають право бронювати військовозобов’язаних водіїв, які здійснюють перевезення для оборонних потреб.
Строк дії відстрочки не може перевищувати 6 місяців.
Рішення про бронювання ухвалюють за результатом розгляду поданої заявки за встановленою формою і додаткових (за запитом за потреби) документальних підтверджень. Орієнтовний строк ухвалення рішення — до трьох днів.
Рішення про бронювання надсилають до Держприкордонслужби для врахування під час виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України.
Цей порядок застосовний і для перетину державного кордону водіями — громадянами України на транспортних засобах іноземної реєстрації. У цьому випадку форму встановленого зразка заповнює перевізник-нерезидент.
Джерело: Федерація роботодавців України