Яких заходів безпеки мають вжити роботодавці під час проведення весняно-польових робіт в умовах воєнних дій
Управління Держпраці у Миколаївській області рекомендує роботодавцям перед проведенням весняно-польових робіт спільно з представниками відповідних структурних підрозділів МВС та ДСНС організувати перевірку сільськогосподарських угідь та прилеглих ділянок на предмет наявності снарядів, вибухових пристроїв та інших предметів і матеріалів, що створюють або можуть створити загрозу працівникам сільського господарства.
Як діяти, якщо виявили вибухонебезпечні предмети під час польових робіт
Крім того, необхідно вжити такі заходи:
- ознайомити працівників, які здійснюватимуть доставку, транспортування та ручне перенесення обладнання, устаткування, добрив та інших матеріалів до місця безпосереднього виконання робіт, з безпечними маршрутами руху;
- усі весняно-польових роботи проводити в умовах достатньої видимості, виключно у денний час;
- провести відповідні інструктажі з охорони праці;
- не допускати до роботи машини і обладнання, які мають технічні несправності;
- розробити плани евакуації персоналу перед початком і під час проведення бойових дій та плани ліквідації аварійних ситуацій з мінімальним рівнем загрози життю й здоров’ю працівників;
- створити пункти для надання невідкладної медичної допомоги у місцях концентрації устатковання і працівників, які перебувають на значній відстані від населених пунктів.
Допускайте до роботи на сільськогосподарських агрегатах осіб віком від 18 років, які пройшли навчання та перевірку знань з охорони праці, отримали допуск до цих робіт, пройшли інструктажі з питань охорони праці на робочому місці, попередній медичний огляд і не мають медичних протипоказань.
Заборонено виконувати весняно-польові роботи у регіонах, що розташовані безпосередньо у зонах ведення бойових дій і на незначній відстані від них.
Джерело: Управління Держпраці у Миколаївській області
Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці», систему «Експертус Охорона праці» або навчальні курси у Вищій школі Охорони праці.
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець