Весняно-польові роботи під час воєнних дій

Яких заходів безпеки мають вжити роботодавці під час проведення весняно-польових робіт в умовах воєнних дій

Весняно-польові роботи під час військових дій

Управління Держпраці у Миколаївській області рекомендує роботодавцям перед проведенням весняно-польових робіт спільно з представниками відповідних структурних підрозділів МВС та ДСНС організувати перевірку сільськогосподарських угідь та прилеглих ділянок на предмет наявності снарядів, вибухових пристроїв та інших предметів і матеріалів, що створюють або можуть створити загрозу працівникам сільського господарства.

Як діяти, якщо виявили вибухонебезпечні предмети під час польових робіт

Крім того, необхідно вжити такі заходи:

  • ознайомити працівників, які здійснюватимуть доставку, транспортування та ручне перенесення обладнання, устаткування, добрив та інших матеріалів до місця безпосереднього виконання робіт, з безпечними маршрутами руху;
  • усі весняно-польових роботи проводити в умовах достатньої видимості, виключно у денний час;
  • провести відповідні інструктажі з охорони праці;
  • не допускати до роботи машини і обладнання, які мають технічні несправності;
  • розробити плани евакуації персоналу перед початком і під час проведення бойових дій та плани ліквідації аварійних ситуацій з мінімальним рівнем загрози життю й здоров’ю працівників;
  • створити пункти для надання невідкладної медичної допомоги у місцях концентрації устатковання і працівників, які перебувають на значній відстані від населених пунктів.

Допускайте до роботи на сільськогосподарських агрегатах осіб віком від 18 років, які пройшли навчання та перевірку знань з охорони праці, отримали допуск до цих робіт, пройшли інструктажі з питань охорони праці на робочому місці, попередній медичний огляд і не мають медичних протипоказань.

Весняно-польові роботи під час військових дій Заборонено виконувати весняно-польові роботи у регіонах, що розташовані безпосередньо у зонах ведення бойових дій і на незначній відстані від них.

Джерело: Управління Держпраці у Миколаївській області

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці», систему «Експертус Охорона праці» або навчальні курси у Вищій школі Охорони праці.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
608

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
96937

Помилки в охороні праці: людський чинник

Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.
339

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді