Профспілки пропонують продовжити термін дії попередньої атестації під час воєнного стану

Федерація профспілок України закликає Мінекономіки внести зміни до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці

Профспілки пропонують продовжити термін дії попередньої атестації під час воєнного стану

Атестація робочих місць: для чого проводять та які пільги визначають

Федерація профспілок України пропонує Мінекономіки внести зміни до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442.

Зокрема, продовжити період дії попередньої атестації на 9 місяців з дати скасування режимів карантину, надзвичайного або воєнного станів, запроваджених рішеннями Уряду, ВР. Такий дозвіл нададуть підприємствам, як не мають можливості провести чергову атестацію робочих місць у зв’язку з тим, що обмежили або припинили діяльність через запроваджені режими.

Профспілки також пропонують долучити підприємства, установи, організації та галузеві ЦОВВ до внесення змін у списки виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Олена Петровська
За матеріалами ФПСУ

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Організовуємо охорону праці в осінньо-зимовий період

Підготовку до зимового періоду розпочинати заздалегідь. Особливо важливо при цьому врахувати досвід минулого року, який виявився для більшості підприємств надзвичайно складним через постійні обстріли енергетичної інфраструктури. Більше про охорону праці в осінньо-зимовий період — у статті.
13363

Інженер з охорони праці за сумісництвом

У законодавстві чітко вказано, в який випадках інженер з охорони праці за сумісництвом працювати може, а в яких — ні. Також потрібно розрізняти поняття «сумісництво» та «суміщення». Як не порушити законодавство — далі у статті.
22108

Завдання та обов'язки служби охорони праці підприємства

Служба охорони праці контролює стан безпеки та гігієни праці на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся, коли потрібно створювати СОП, якою має бути її чисельність, а також про права та обов'язки служби охорони праці.
57191

Призначення відповідального за теплове господарство

Як правильно призначити відповідального за теплове господарство? Які вимоги до персоналу та що необхідно знати для безпечної експлуатації теплових установок і мереж? У статті розглянуто ключові аспекти, правила та рекомендації щодо організації теплового господарства на підприємстві.
157

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
47340

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді