Як збільшити тривалість робочого часу на період воєнного стану

Експерт роз'яснює, за яких умов можна збільшити граничну тижневу норму робочого часу

Як збільшити тривалість робочого часу на період воєнного стану

Як змінилися трудові відносини в умовах війни

Збільшити граничну тижневу норму робочого часу до 60 годин, а скороченого робочого часу — до 50 годин під час воєнного стану дозволяють частини 1 та 2 статті 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136). Зважайте на позицію Мінекономіки — таке збільшення має бути обґрунтованим, перш за все, потребою ефективної діяльності підприємства, установи, організації в оборонній сфері та сфері забезпечення життєдіяльності населення.

За суттєвого збільшення тривалості роботи роботодавцю доведеться змінити час початку (закінчення) щоденної роботи або встановити шестиденний робочий тиждень. Можливо, і те й інше.

Щоби збільшити граничну тижневу норму робочого часу, видайте наказ про збільшення тривалості робочого часу на період воєнного стану

Час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) визначає роботодавець (ч. 4 ст. 6 Закону № 2136). Ураховуйте, що працівники мають встигати після закінчення комендантської години доїхати до роботи й увечері повернутися додому до початку комендантської години. П’ятиденний чи шестиденний робочий тиждень роботодавець зобов’язаний погодити з військовою адміністрацією, якщо така утворена на відповідній території (ч. 3 ст. 6 Закону № 2136).

Ольга Догадіна

керівник групи експертів Експертус Кадри

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23671

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36704

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10533

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32674

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163636

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді