Як збільшити тривалість робочого часу на період воєнного стану

Експерт роз'яснює, за яких умов можна збільшити граничну тижневу норму робочого часу

Як збільшити тривалість робочого часу на період воєнного стану

Як змінилися трудові відносини в умовах війни

Збільшити граничну тижневу норму робочого часу до 60 годин, а скороченого робочого часу — до 50 годин під час воєнного стану дозволяють частини 1 та 2 статті 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136). Зважайте на позицію Мінекономіки — таке збільшення має бути обґрунтованим, перш за все, потребою ефективної діяльності підприємства, установи, організації в оборонній сфері та сфері забезпечення життєдіяльності населення.

За суттєвого збільшення тривалості роботи роботодавцю доведеться змінити час початку (закінчення) щоденної роботи або встановити шестиденний робочий тиждень. Можливо, і те й інше.

Щоби збільшити граничну тижневу норму робочого часу, видайте наказ про збільшення тривалості робочого часу на період воєнного стану

Час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) визначає роботодавець (ч. 4 ст. 6 Закону № 2136). Ураховуйте, що працівники мають встигати після закінчення комендантської години доїхати до роботи й увечері повернутися додому до початку комендантської години. П’ятиденний чи шестиденний робочий тиждень роботодавець зобов’язаний погодити з військовою адміністрацією, якщо така утворена на відповідній території (ч. 3 ст. 6 Закону № 2136).

Ольга Догадіна

керівник групи експертів Експертус Кадри

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114846

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8835

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1474

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді