Спрощено реєстрацію сільськогосподарських машин і механізмів

Уряд ввів спрощену процедуру тимчасової реєстрації машин у період дії воєнного чи надзвичайного стану

Спрощено реєстрацію сільськогосподарських машин і механізмів

Як безпечно виконувати польові роботи

Кабмін постановою «Про внесення змін до Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів» від 12.04.2022 № 434 (далі — Порядок) ввів спрощену процедуру тимчасової реєстрації машин у період дії воєнного чи надзвичайного стану.

Спрощена процедура реєстрації передбачає:

  • скорочення переліку документів для реєстрації машин до мінімально необхідного;
  • огляд машин під час реєстрації здійснюватиметься державними інспекторами за можливості;
  • прийняття заяв щодо реєстрації машин, головними управліннями Держпродспоживслужби, за принципом екстериторіальності.

Спрощено реєстрацію сільськогосподарських машин і механізмів Скачайте інструкцію з охорони праці для тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва

Протягом шести місяців із дня припинення або скасування дії воєнного чи надзвичайного стану фізичні особи та суб’єкти господарювання зобов’язані здійснити державну реєстрацію машин відповідно до вимог Закону України «Про дорожній рух» від 30.06.1993 № 3353-XII і зазначеного Порядку.

Машина вважатиметься незареєстрованою, якщо:

  • встановлений факт обтяження машини чи подання документів, інформація в яких не відповідає відомостям відповідних державних реєстрів і баз даних під час державної реєстрації;
  • машина не зареєстрована протягом шести місяців із дня припинення або скасування дії воєнного чи надзвичайного стану.

Джерело: Урядовий портал

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23667

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36704

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10533

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32674

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163632

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді