Чи потрібна згода працівника на переїзд разом з підприємством в іншу місцевість

Дізнайтеся, чи повинен роботодавець отримати згоду працівника, перш ніж перевести його разом із підприємством у західні області України?

Парламент посилив відповідальність за злочини проти національної безпеки під час воєнного стану

Як змінилися трудові відносини в умовах війни

Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ (далі — Закон № 2136) увів нові тимчасові норми, що частково обмежують права працівників. Зокрема, під час воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди, якщо така робота не протипоказана працівникові за станом здоров’я.

Підстава для переведення — наявність обставин, що ставлять або можуть становити загрозу життю чи нормальним життєвим умовам людей (ч. 1 ст. 3 Закону № 2136).

Згода обов’язкова, якщо працівника переводять в іншу місцевість, на території якої тривають активні бойові дії.

Відмова працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством — одна з підстав припинити трудовий договір (п. 6 ст. 36 КЗпП).

Чи потрібна згода працівника на переїзд разом з підприємством в іншу місцевість Як укласти трудовий договір в умовах війни

Водночас враховуйте, що релокація виробництва — тимчасовий захід. Тож замість того, щоб звільнити працівника, який не готовий переїхати, можна ініціювати призупинення дії трудового договору (ст. 13 Закону № 2136).

Нового працівника ви зможете тимчасово знайти там, куди перевезете підприємство. А коли повернетеся назад, попередній працівник знов стане до роботи.

Ольга Догадіна

керівник групи експертів Експертус Кадри

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21321

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14364

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
645

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді