Чи звільняти працівника, який отримав статус біженця

Чи може працівник, який отримав статус біженця в іншій країні, продовжувати перебувати в трудових відносинах із підприємством? Чи обов’язково такого працівника звільняти?

Як діяти, якщо виявили вибухонебезпечні предмети під час польових робіт

Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану

Законодавство про працю не передбачає обов’язку працівника повідомляти роботодавця про своє місцезнаходження та отримання статусу біженця або визнання його особою, яка потребує тимчасового захисту.

Зважаючи на надскладну ситуацію на території України, не можуть бути звільнені за пунктом четвертим частини першої статті 40 КЗпП за прогул без поважної причини працівники, які:

  • не виходять на роботу внаслідок обставин, пов’язаних із бойовими діями;
  • не мають змоги виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я.

Якщо працівник має змогу виконувати роботу дистанційно, він може продовжувати виконувати свої трудові обов’язки з відповідною оплатою.

Чи звільняти працівника, який отримав статус біженця Як законодавство врегульвує питання надомної і дистанційної роботи

Якщо з працівником відсутній зв’язок, до з’ясування причин і обставин його відсутності, за ним зберігаються робоче місце та посада, трудові відносини не припиняються. Однак час таких неявок не оплачується та не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку.

Джерело: Держпраці

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5218

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66192

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40309

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8752

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді