Чи може працівник, який отримав статус біженця в іншій країні, продовжувати перебувати в трудових відносинах із підприємством? Чи обов’язково такого працівника звільняти?
Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану
Законодавство про працю не передбачає обов’язку працівника повідомляти роботодавця про своє місцезнаходження та отримання статусу біженця або визнання його особою, яка потребує тимчасового захисту.
Зважаючи на надскладну ситуацію на території України, не можуть бути звільнені за пунктом четвертим частини першої статті 40 КЗпП за прогул без поважної причини працівники, які:
- не виходять на роботу внаслідок обставин, пов’язаних із бойовими діями;
- не мають змоги виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я.
Якщо працівник має змогу виконувати роботу дистанційно, він може продовжувати виконувати свої трудові обов’язки з відповідною оплатою.
Як законодавство врегульвує питання надомної і дистанційної роботи
Якщо з працівником відсутній зв’язок, до з’ясування причин і обставин його відсутності, за ним зберігаються робоче місце та посада, трудові відносини не припиняються. Однак час таких неявок не оплачується та не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку.
Джерело: Держпраці
Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці».
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець