Чи потрібно вести військовий облік працівників з інвалідністю

Управління Держпраці в Одеський області опублікувало роз’яснення щодо того, чи можна працівників з інвалідністю автоматично вважати непридатними до військової служби.

Чи потрібно вести військовий облік працівників з інвалідністю

Якщо працівнику встановили інвалідність, це не дає підстав автоматично вважати, що він не придатний до військової служби. Керуйтеся записами у військово-облікових документах.

Як МСЕК встановлює факт втрати працездатності (інвалідність)

На військовий облік ставлять громадян, придатних за станом здоров’я до проходження військової служби в мирний або воєнний час, які не досягли граничного віку перебування в запасі Збройних Сил (абз. 1 п. 18 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженим постановою КМУ від 07.12.2016 № 921).

Придатність за станом здоров’я до військової служби призовників та військовозобов’язаних визначає військово-лікарська експертиза (п. 1.1 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони від 14.08.2008 № 402; далі — Положення № 402).

За результатами медичного огляду військово-лікарська комісія прийме одне із рішень щодо військовозобов’язаного:

  • придатний до військової служби;
  • непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час;
  • непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.

Підстава — пункт 20.3 Положення № 402.

Чи потрібно вести військовий облік працівників з інвалідністю Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану

Не ведуть військовий облік тільки тих працівників, непридатних до військової служби, яких територіальний центр комплектування та соціальної підтримки виключив з обліку за станом здоров’я. Вони більше не військовозобов’язані.

Олена Петровська

за матеріалами Держпраці

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наш електронний журнал «Довідника спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21340

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14368

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
653

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4845

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді