Міністерство охорони здоров'я України дозволило до завершення воєнного стану допускати до роботи працівників без профілактичних щеплень проти COVID-19
МОЗ оприлюднило наказ «Про зупинення дії наказу Міністерства охорони здоров’я України від 04 жовтня 2021 року № 2153» від 25.02.2022 № 380. Відповідне рішення діятиме до завершення воєнного стану.
Документ дозволяє до завершення воєнного стану допускати до роботи працівників без профілактичних щеплень проти COVID-19. Наказ набрав чинності з 01.03.2022 р.
Як організувати роботу працівників і підприємств під час воєнного стану
Нагадаємо, що керівники закладів, вказаних у наказі МОЗ «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04.10.2021 № 2153, мали відсторонити від роботи без збереження зарплати працівників, які відмовляються або ухиляються від проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти COVID-19.
Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
Що робити роботодавцю, якщо на території підприємства працівника покусали собаки? Дізнайтеся, чому це вважається нещасним випадком, та які дії має вжити роботодавець