Рада збільшила штрафи за неправдиві виклики та невиконання приписів ДСНС

Депутати проголосували за закони, які змінюють покарання за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки

Рада збільшила штрафи за неправдиві виклики та невиконання приписів ДСНС

Верховна Рада внесла низку змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу, підтримавши у другому читанні два закони, пов'язані із питаннями техногенної та пожежної безпеки.

Орієнтовний перелік документів із техногенної безпеки

Йдеться про Закон № 4157 («Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки») та Закон № 3931 («Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань техногенної та пожежної безпеки»).

Зокрема, збільшено штрафи за завідомо неправдивий виклик пожежно-рятувального підрозділу (частини), поліції, бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або інших аварійно-рятувальних формувань. Тепер розмір стягнення становить від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-3400 грн).

Невиконання приписів, розпоряджень чи постанов посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, загрожує стягненням від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн).

Рада збільшила штрафи за неправдиві виклики та невиконання приписів ДСНСДізнайтеся, як складати акт про відмову у підписанні припису інженера з охорони праці

У разі повторного порушення протягом року штраф може зрости до 5100 грн.

Аналогічні санкції передбачені й у новій статті КУпАП про створення перешкод у діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, пов’язаній з проведенням перевірок.

Статтю 270 ККУ розширили, врахувавши відповідальність за порушення не лише пожежної безпеки, а й техногенної. Максимальна санкція статті — до трьох років позбавлення волі.

Складати протоколи про адміністративне правопорушення мають право поліцейські та посадові особи ДСНС. А розглядом таких справи можуть займатися судді районних, районних у містах, міських чи міськрайонних судів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про призначення відповідальних за пожежну безпеку

Керівник підприємства зобов’язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
107480

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
79396

Чи може інженер з охорони праці відповідати за пожежну безпеку

Фахівці з охорони праці часто опиняються під ризиком неправомірного розширення посадових обов’язків. Дізнайтеся, які функції законно покладати на СОП, чи можуть їх призначати відповідальними за пожежну безпеку та що робити, якщо вам додали зайвих обов’язків.
12158

Вимоги до експлуатації вогнегасників

Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
16784

Добровільна пожежна дружина на підприємстві

З метою залучення працівників до проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння на підприємствах можуть створюватись добровільні пожежні дружини. Який порядок їх створення? Як це питання регулюється законодавством?
29427

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді