Верховна Рада внесла низку змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу, підтримавши у другому читанні два закони, пов'язані із питаннями техногенної та пожежної безпеки.
Орієнтовний перелік документів із техногенної безпеки
Йдеться про Закон № 4157 («Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки») та Закон № 3931 («Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань техногенної та пожежної безпеки»).
Зокрема, збільшено штрафи за завідомо неправдивий виклик пожежно-рятувального підрозділу (частини), поліції, бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або інших аварійно-рятувальних формувань. Тепер розмір стягнення становить від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-3400 грн).
Невиконання приписів, розпоряджень чи постанов посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, загрожує стягненням від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн).
Дізнайтеся, як складати акт про відмову у підписанні припису інженера з охорони праці
У разі повторного порушення протягом року штраф може зрости до 5100 грн.
Аналогічні санкції передбачені й у новій статті КУпАП про створення перешкод у діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері пожежної та техногенної безпеки, пов’язаній з проведенням перевірок.
Статтю 270 ККУ розширили, врахувавши відповідальність за порушення не лише пожежної безпеки, а й техногенної. Максимальна санкція статті — до трьох років позбавлення волі.
Складати протоколи про адміністративне правопорушення мають право поліцейські та посадові особи ДСНС. А розглядом таких справи можуть займатися судді районних, районних у містах, міських чи міськрайонних судів.