МОЗ змінює порядок проведення медичних оглядів

МОЗ змінює порядок проведення медичних оглядів


За інформацією Фонду соціального страхування України (далі — ФСС) протягом 9 місяців 2020 року було діагностовано 3 695 професійних захворювань.

Начальник управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції ФСС Сергій Таровик наголосив:

«Професійні захворювання зазвичай є наслідком тривалого шкідливого впливу на організм людини, вони не розвиваються миттєво. Тож якщо медичний огляд, датований роком тому, давав висновок, що людина здорова, а сьогодні в неї діагностують хворобу органів дихання, то, скоріш за все, медогляд було проведено неякісно. Як наслідок, роботодавець не вжив відповідні оздоровчі заходи, які могли б упередити розвиток хвороби, не модернізував обладнання тощо».

⚡️ Медогляд під час карантину: проходити чи ні

Наразі несвоєчасне виявлення ранніх ознак гострих і хронічних профзахворювань (отруєнь) при проведенні медоглядів не дає можливості роботодавцю своєчасно запровадити необхідні профілактичні оздоровчі заходи щодо збереження здоров’я працівників та скорочує термін працездатності співробітників.

Основними чинниками, через які виникли професійні захворювання за 9 місяців 2020 року, є:

  • недосконалість технологічного процесу — 31,9%;
  • невикористання засобів індивідуального захисту — 11,6%;
  • недосконалість механізмів та робочого інструменту — 10,3% від їх загальної кількості.

Увага! За фактами несвоєчасного виявлення підозри на профзахворювання при проведенні медичних оглядів, робочими органами виконавчої дирекції ФСС ведеться робота із відповідними органами та закладами охорони здоров’я, які здійснюють контроль та відповідають за якісне проведення медоглядів.

Міністерство охорони здоров’я України поінформувало Фонд соціального страхування про початок розробки нової редакції проєкту наказу, який буде регулювати діяльність, пов’язану з проведенням медичних оглядів працівників певних категорій.

ФСС нагадує, що попередній та періодичний медогляди є обов’язковими для всіх працівників, зайнятих на важких, зі шкідливими або небезпечними умовами праці роботах, де є потреба у професійному доборі, а також для усіх осіб віком до 21 року незалежно від умов праці.

Організація проходження медоглядів здійснюється коштом роботодавцем. За результатами медичних оглядів він зобов’язаний у повному обсязі провести відповідні оздоровчі заходи, визначені в заключному акті, а також усунути причини, які призводять до професійних захворювань (отруєнь).

Джерело: ФСС

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про проведення медичних оглядів

Керівник підприємства перед проведенням медичних оглядів працівників повинен видати відповідний наказ. Пропонуємо вам скачати зразок наказу про проходження медичного огляду, розроблений експертом.
38065

Медичні огляди водіїв транспортних засобів

Медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів проводять, щоб визначити придатність особи до безпечного керування ними. Зі статті ви дізнаєтеся, які види медоглядів водіїв транспортних засобів існують, як їх проводять та яка відповідальність передбачена за недотримання вимог щодо проведення медичних оглядів.
44379

Кабінет передрейсових оглядів водіїв

Передрейсовий медичний огляд водіїв проводиться у кабінеті передрейсових оглядів водіїв. Які вимоги до оснащення цього приміщення — дізнайтеся зі статті.
4805

Медогляди працівників у 2024 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2024 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
139346

Складаємо список працівників для періодичного медогляду

Роботодавець на підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, повинен скласти поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медоглядам. Скачайте приклад оформлення такого списку, щоб за зразком розробити власний документ.
19074

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді