Контроль за станом охорони праці (далі — контроль) — один із найважливіших складників системи управління охороною праці підприємства. Його мета — виявити відхилення від норм в умовах праці; перевірити, як працівники виконують свої обов’язки з охорони праці (ОП); запобігти технологічним порушенням, нещасним випадкам, аваріям, пожежам, професійним захворюванням та іншим надзвичайним подіям на виробництві.
Як оформити результати контролю за станом ОП — розповідає експерт
Через пандемію коронавірусу Держпраці та МОЗ рекомендують запроваджувати на підприємствах дистанційну роботу. Однак не всі підприємства можуть перейти на такий режим роботи. Ми допоможемо вам розібратися, яких заходів вжити, щоб убезпечити роботу працівників в умовах карантину.
Робота в умовах карантину: яких організаційних заходів вжити на підприємстві
Чи може керівник підприємства призначити відповідальним за стан охорони праці інженера з охорони праці чи це є порушенням? Дізнайтеся зі статті:
Хто відповідає за стан охорони праці на підприємстві
Служба охорони праці підприємства виконує роботу відповідно до плану роботи та графіків обстежень, затверджених роботодавцем. Планування — це не одноразова подія, а постійний процес, який заздалегідь оцінює обставини, що змінюються, та постійно виявляє ризики щодо працівників і системи управління охороною праці на підприємстві. Налаштуйте цей процес без порушень!
Як спланувати роботу з охорони праці
Для надання будь-якої відпустки необхідно видати наказ на відпустку. У статті наводимо два варіанти оформлення наказу на щорічну основну відпустку. Оберіть форму документа, який підходить саме вам.
Про особливості роботи з локальними документами підприємства, зокрема, як правильно вносити зміни до локальних нормативних актів з охорони праці, — дізнайтеся зі статті
Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
У статті ви знайдете зразок наказу про запровадження температурного скринінгу на підприємстві
Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.