Контроль за станом охорони праці (далі — контроль) — один із найважливіших складників системи управління охороною праці підприємства. Його мета — виявити відхилення від норм в умовах праці; перевірити, як працівники виконують свої обов’язки з охорони праці (ОП); запобігти технологічним порушенням, нещасним випадкам, аваріям, пожежам, професійним захворюванням та іншим надзвичайним подіям на виробництві.
Як оформити результати контролю за станом ОП — розповідає експерт
Через пандемію коронавірусу Держпраці та МОЗ рекомендують запроваджувати на підприємствах дистанційну роботу. Однак не всі підприємства можуть перейти на такий режим роботи. Ми допоможемо вам розібратися, яких заходів вжити, щоб убезпечити роботу працівників в умовах карантину.
Робота в умовах карантину: яких організаційних заходів вжити на підприємстві
Чи може керівник підприємства призначити відповідальним за стан охорони праці інженера з охорони праці чи це є порушенням? Дізнайтеся зі статті:
Хто відповідає за стан охорони праці на підприємстві
Служба охорони праці підприємства виконує роботу відповідно до плану роботи та графіків обстежень, затверджених роботодавцем. Планування — це не одноразова подія, а постійний процес, який заздалегідь оцінює обставини, що змінюються, та постійно виявляє ризики щодо працівників і системи управління охороною праці на підприємстві. Налаштуйте цей процес без порушень!
Як спланувати роботу з охорони праці
Пройдіть тест до Дня охорони праці та діліться своїми результатами
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
28 квітня відзначають День охорони праці в Україні. Щоб організовано провести День охорони праці 2025, підготуйте наказ про проведення заходів. У статті наводимо зразок такого наказу.
Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.