Ключові правила організації безпечної роботи під час карантину від Держпраці

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

Перевірте, чи вжиті всі заходи задля запобігання розповсюдження коронавірусу на вашому підприємстві. Чи знають працівники, як правильно поводитись під час роботи та у разі виявлення симптомів COVID-19?

Ключові правила організації безпечної роботи під час карантину від Держпраці


Для запобігання розповсюдження COVID-19 на підприємстві роботодавець має:

  • розмістити дезінфікуючі засоби при вході на територію підприємства, робочих місцях, тощо.
  • Забезпечити
    • наявність у санвузлах мила, води, одноразових рушників та дезінфікуючих засобів для рук;
    • наявність смітників, до яких не потрібно торкатися руками;
    • протирання поверхонь, до яких часто торкаються, а саме: робочих столів, кухонних стільниць та дверних ручок;
    • наявність одноразових серветок, які зможуть використовувати працівники для протирання клавіатури, робочих столів тощо.

Одночасно працівники зобов’язані:

  • дотримуватись маскового режиму — носити захисну маску, коли вони знаходяться поряд з іншими людьми.
  • Дотримуватись правил гігієни під час кашлю чи чхання. Прикривати рот і ніс тканиною чи серветкою під час кашлю чи чхання. Викидати використані засоби в окремий контейнер для сміття. Після цього помити руки з милом і/або обробити дезінфікуючим засобом.
  • Часто мити руки з милом хоча б протягом 40 секунд. Якщо такої можливості немає, слід обробляти руки дезінфікуючими засобами.

Алгоритми дій при підозрі або підтвердженні захворювання на коронавірус:

Працівник, у якого після прибуття на роботу або протягом дня були виявлені симптоми гострого респіраторного захворювання (кашель, підвищення температури тіла), повинні бути негайно відправлені додому, залишитись у самоізоляції та повідомити сімейного лікаря для прийняття рішення щодо подальших дій.

У разі виявлення COVID-19 у працівника чи члена його сім’ї, він зобов’язаний повідомити про це роботодавця з метою інформування інших співробітників та запобігання розповсюдженню хвороби.

Управління Держпраці у Полтавській області нагадує роботодавцям про необхідність забезпечити гнучкість політики надання відпусток для гарантування самоізоляції співробітників, які мають симптоми ГРЗ, а також для догляду за хворими членами сім'ї.

За можливості, перевести працівників на дистанційний режим роботи.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
946

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64589

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді