Ключові правила організації безпечної роботи під час карантину від Держпраці

Перевірте, чи вжиті всі заходи задля запобігання розповсюдження коронавірусу на вашому підприємстві. Чи знають працівники, як правильно поводитись під час роботи та у разі виявлення симптомів COVID-19?

Ключові правила організації безпечної роботи під час карантину від Держпраці


Для запобігання розповсюдження COVID-19 на підприємстві роботодавець має:

  • розмістити дезінфікуючі засоби при вході на територію підприємства, робочих місцях, тощо.
  • Забезпечити
    • наявність у санвузлах мила, води, одноразових рушників та дезінфікуючих засобів для рук;
    • наявність смітників, до яких не потрібно торкатися руками;
    • протирання поверхонь, до яких часто торкаються, а саме: робочих столів, кухонних стільниць та дверних ручок;
    • наявність одноразових серветок, які зможуть використовувати працівники для протирання клавіатури, робочих столів тощо.

Одночасно працівники зобов’язані:

  • дотримуватись маскового режиму — носити захисну маску, коли вони знаходяться поряд з іншими людьми.
  • Дотримуватись правил гігієни під час кашлю чи чхання. Прикривати рот і ніс тканиною чи серветкою під час кашлю чи чхання. Викидати використані засоби в окремий контейнер для сміття. Після цього помити руки з милом і/або обробити дезінфікуючим засобом.
  • Часто мити руки з милом хоча б протягом 40 секунд. Якщо такої можливості немає, слід обробляти руки дезінфікуючими засобами.

Алгоритми дій при підозрі або підтвердженні захворювання на коронавірус:

Працівник, у якого після прибуття на роботу або протягом дня були виявлені симптоми гострого респіраторного захворювання (кашель, підвищення температури тіла), повинні бути негайно відправлені додому, залишитись у самоізоляції та повідомити сімейного лікаря для прийняття рішення щодо подальших дій.

У разі виявлення COVID-19 у працівника чи члена його сім’ї, він зобов’язаний повідомити про це роботодавця з метою інформування інших співробітників та запобігання розповсюдженню хвороби.

Управління Держпраці у Полтавській області нагадує роботодавцям про необхідність забезпечити гнучкість політики надання відпусток для гарантування самоізоляції співробітників, які мають симптоми ГРЗ, а також для догляду за хворими членами сім'ї.

За можливості, перевести працівників на дистанційний режим роботи.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36590

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10103

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31746

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
162927

Правила безпеки праці під час виконання робіт у колійному господарстві

У зв'язку з тим, що робота працівників колійного господарства пов'язана з рухом поїздів і маневровою роботою, вона вимагає ретельного виконання правил і технологічних процесів кожного виду робіт.
52

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді