Ключові правила організації безпечної роботи під час карантину від Держпраці

Перевірте, чи вжиті всі заходи задля запобігання розповсюдження коронавірусу на вашому підприємстві. Чи знають працівники, як правильно поводитись під час роботи та у разі виявлення симптомів COVID-19?

Ключові правила організації безпечної роботи під час карантину від Держпраці


Для запобігання розповсюдження COVID-19 на підприємстві роботодавець має:

 • розмістити дезінфікуючі засоби при вході на територію підприємства, робочих місцях, тощо.
 • Забезпечити
  • наявність у санвузлах мила, води, одноразових рушників та дезінфікуючих засобів для рук;
  • наявність смітників, до яких не потрібно торкатися руками;
  • протирання поверхонь, до яких часто торкаються, а саме: робочих столів, кухонних стільниць та дверних ручок;
  • наявність одноразових серветок, які зможуть використовувати працівники для протирання клавіатури, робочих столів тощо.

Одночасно працівники зобов’язані:

 • дотримуватись маскового режиму — носити захисну маску, коли вони знаходяться поряд з іншими людьми.
 • Дотримуватись правил гігієни під час кашлю чи чхання. Прикривати рот і ніс тканиною чи серветкою під час кашлю чи чхання. Викидати використані засоби в окремий контейнер для сміття. Після цього помити руки з милом і/або обробити дезінфікуючим засобом.
 • Часто мити руки з милом хоча б протягом 40 секунд. Якщо такої можливості немає, слід обробляти руки дезінфікуючими засобами.

Алгоритми дій при підозрі або підтвердженні захворювання на коронавірус:

Працівник, у якого після прибуття на роботу або протягом дня були виявлені симптоми гострого респіраторного захворювання (кашель, підвищення температури тіла), повинні бути негайно відправлені додому, залишитись у самоізоляції та повідомити сімейного лікаря для прийняття рішення щодо подальших дій.

У разі виявлення COVID-19 у працівника чи члена його сім’ї, він зобов’язаний повідомити про це роботодавця з метою інформування інших співробітників та запобігання розповсюдженню хвороби.

Управління Держпраці у Полтавській області нагадує роботодавцям про необхідність забезпечити гнучкість політики надання відпусток для гарантування самоізоляції співробітників, які мають симптоми ГРЗ, а також для догляду за хворими членами сім'ї.

За можливості, перевести працівників на дистанційний режим роботи.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про розробку інструкцій з охорони праці

Для чого потрібне Положення про розробку інструкцій з охорони праці, які розділи воно має містити та який їх зміст? У статті ви знайдете відповіді не лише на ці та інші питання, а й зможете завантажити зразок Положення про розробку інструкцій з охорони праці.
5217

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
66191

Положення про навчання з питань охорони праці на підприємстві

Одним з основних документів з навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві є Положення про навчання з питань охорони праці. Які вимоги до цього документа, хто його затверджує й узгоджує — дізнайтеся зі статті.
40309

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, влітку 2024 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
8750

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді