Працівник пройшов навчання та перевірку знань з питань охорони праці за основним місцем роботи. Обов’язково чи ні проходити навчання та перевірку знань з ОП на підприємстві, де він працює за сумісництвом, — роз’яснює Держпраці.
Cкачайте Положення про навчання з питань охорони праці
Навчання та перевірка знань з питань охорони праці проводиться роботодавцем з урахуванням специфіки виробництва та вимог актів, що діють виключно в межах певного підприємства.
Навчання працівників з питань охорони праці підсумовується перевіркою знань, яка проводиться за нормативно-правовими актами з охорони праці, додержання яких входить до їхніх функціональних обов’язків.
Працівникам, які під час перевірки знань отримали задовільні результати, видається посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці (п.п. 3.13. та 3.14. глави 3 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15; далі — Типове положення).
У посвідчені необхідно зазначити посаду, місце роботи працівника чи посадової особи та перелік основних нормативно-правових актів з охорони праці і з безпечного виконання конкретних видів робіт, в обсязі яких працівник пройшов перевірку знань. Такий перелік нормативно-правових актів з охорони праці складається для конкретного підприємства, яке замовляло навчання.
Відповідно до вимог Типового положенням при працевлаштуванні за сумісництвом на інше підприємство працівник має пройти навчання та перевірку знань з питань охорони праці як новоприйнятий працівник.
Організувати навчання та перевірку знань з ОП допоможуть консультації:
Джерело: Держпраці
Хто повинен проходити перевірку знань з охорони праці та з якою періодичністю? Як відбувається така перевірка? Які зміни в організації проведення перевірки відбулися під час карантину? Усі відповіді — далі в статті.
Відповідальним за збереження життя і здоров'я здобувачів освіти під час освітнього процесу є учитель (класовод, класний керівник), який проводить інструктажі з охорони праці під час проведення трудового навчання і виробничої практики та інструктажі з безпеки життєдіяльності.
Чинне законодавство вимагає, щоб працівники протягом трудової діяльності проходили навчання і перевірку знань з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Про те, як організувати навчання і перевірку знань з охорони праці працівників закладів освіти, — далі у статті.
Найважливіша інформація для роботодавців щодо організації навчання з охорони праці на підприємстві: тематичний план і програма навчання з питань охорони праці, документи, потрібні для проведення навчання та перевірки знань з ОП, нормативне регулювання.
Навчання з питань цивільного захисту та пожежної безпеки працівників — обов’язкова вимога законодавства України. Додержання розроблених правил поведінки у надзвичайних ситуаціях є гарантією збереження їх життя та здоров’я. Читайте про вимоги до організації такого навчання та про спеціальні програми підготовки.