Штрафи за порушення пожежної безпеки збільшать у 200 разів

Санкції зростуть для працівників, посадових осіб та громадян. Скільки доведеться сплатити за свою необачність розповідаємо в огляді.

Штрафи за порушення пожежної безпеки збільшать до 200 разів


У ВРУ зареєстровано законопроєкт № 3755 про внесення змін до КпАП. Він передбачає посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж та загальне посилення адміністративної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки.

Наразі за порушення вимог з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання суб’єктів електроенергетики, суб’єктів відносин у сфері теплопостачання та споживачів електричної енергії штрафи становлять від 17 до 170 грн. У разі ухвалення законопроєкту № 3755 наслідками такого порушення стане попередження або накладення штрафу на громадян і працівників від 1700 до 3400 грн, а на посадових осіб накладення штрафу від 3400 до 5100 грн.

Як за новим порядком проводити інструктажі з пожежної безпеки

За порушення правил пожежної безпеки на залізничному, морському і річковому транспорті на громадян накладатиметься штраф від 1700 до 3400 грн, на посадовців — від 3400 до 5100 грн.

За таке ж порушення на повітряному транспорті штрафи становитимуть відповідно від 2550 до 4250 грн та від 4250 до 5950 грн.

Згідно зі статтею 175 КпАП за порушення встановлених вимог пожежної безпеки, а також використання пожежної техніки та засобів пожежогасіння не за призначенням на сьогодні передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 8,5 грн до 119 грн і на посадовців від 34 до 170 грн. Законопроєкт № 3755 передбачає за таке порушення попередження або накладення штрафу на громадян від 1700 до 3400 грн і на посадовців — від 3400 до 5100 грн.

Також зростуть адміністративні штрафи за здійснення суб’єктом господарювання господарської діяльності без декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки, невиконання законних вимог посадовців ДСНС та Держенергонагляду.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання з питань пожежної безпеки

Покращення якості навчання з питань пожежної безпеки є важливим чинником зниження ризиків виникнення та поширення пожеж. Хто саме та яке навчання має проходити — далі у статті.
22550

Пожежні гідранти на підприємстві

При пожежі треба діяти швидко, тому важливо, щоб пожежне обладнання було справним, а доступ до нього — вільним. У статті розповімо про вимоги до утримання пожежних гідрантів, які зобов’язані знати власники підприємств, на території яких вони встановлені.
7977

Вимоги пожежної безпеки до об’єктів залізниці

Хто відповідає за пожежну безпеку на об'єктах залізниці, як утримувати приміщення для пасажирів, вокзали, станції, системи протипожежного водопостачання, як експлуатувати вагони та перевозити небезпечні вантажі, — дізнайтесь зі статті.
252

Дотримуємось правил пожежної безпеки під час зимових свят

Наближаються різдвяні та новорічні свята, на багатьох підприємствах встановлюють новорічні ялинки та прикрашають приміщення. Водночас варто не забувати про правила пожежної безпеки під час зимових свят. Про те, яких заходів вжити, — далі у статті.
3974

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді