Суд заборонив експлуатувати несправні механізми і пристрої підвищеної небезпеки

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

telegram_logo.pngПІДПИСАТИСЯ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ КАНАЛ

За результатами перевірок щодо дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, проведених фахівцями Управління Держпраці у Закарпатській області на одному з деревообробних підприємств обласного центру та в Ужгородській міській раді, були зафіксовані суттєві порушення законодавчих вимог.

Оскільки виявлені порушення становили загрозу життю та здоров’ю працівників вказаних суб’єктів господарювання, то Управління Держпраці звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовними заявами про застосування до них заходів реагування (контролю).

Як підготуватися до перевірки Держпраці

В одній з позовних заяв йшлося про необхідність зобов’язати ужгородське приватне підприємство ПП «Карпатпромсервіс» зупинити експлуатацію чотирьох верстатів: круглопильного, фрезерно-свердлильно-пазувального, фрезерного і фугувального, а також виконання робіт трьома працівниками, які не пройшли відповідну професійну підготовку.

В іншій — містилась вимога про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Виконавчого комітету Ужгородської міськради шляхом зобов’язання зупинити експлуатацію трьох водогрійних котлів та одного пасажирського ліфта.

Суд повністю задовольнив обидва адміністративні позови Управління Держпраці. Тож Ужгородській міській раді та одному з підприємств обласного центру заборонено експлуатувати несправні механізми і пристрої до усунення виявлених порушень.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
59759

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
22087

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
21716

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
740

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
65957

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді