Суд заборонив експлуатувати несправні механізми і пристрої підвищеної небезпеки

Перевіряємо стан охорони праці на підприємствіА у Вас є всі необхідні документи?

За результатами перевірок щодо дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, проведених фахівцями Управління Держпраці у Закарпатській області на одному з деревообробних підприємств обласного центру та в Ужгородській міській раді, були зафіксовані суттєві порушення законодавчих вимог.

Оскільки виявлені порушення становили загрозу життю та здоров’ю працівників вказаних суб’єктів господарювання, то Управління Держпраці звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовними заявами про застосування до них заходів реагування (контролю).

Як підготуватися до перевірки Держпраці

В одній з позовних заяв йшлося про необхідність зобов’язати ужгородське приватне підприємство ПП «Карпатпромсервіс» зупинити експлуатацію чотирьох верстатів: круглопильного, фрезерно-свердлильно-пазувального, фрезерного і фугувального, а також виконання робіт трьома працівниками, які не пройшли відповідну професійну підготовку.

В іншій — містилась вимога про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Виконавчого комітету Ужгородської міськради шляхом зобов’язання зупинити експлуатацію трьох водогрійних котлів та одного пасажирського ліфта.

Суд повністю задовольнив обидва адміністративні позови Управління Держпраці. Тож Ужгородській міській раді та одному з підприємств обласного центру заборонено експлуатувати несправні механізми і пристрої до усунення виявлених порушень.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
20391

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88336

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25572

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Скачайте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
11773

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
108490

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді