Кабмін дозволив приймати на роботу під час карантину без попереднього медогляду

Періодичні медичні огляди під час карантину працівники також не проходять.

Кабмін дозволив приймати на роботу під час карантину без попереднього медогляду

⚡ Працівник захворів на коронавірус: чи «виробничий» нещасний випадок

Постановою КМУ від 04.05.2020 № 343 Уряд продовжив карантин до 22 травня і запровадив нові карантинні послаблення для бізнесу та громадян.

Нагадуємо, що раніше Кабмін дозволив залучати до роботи працівників без проведення чергового періодичного медогляду.

Кабмін дозволив приймати на роботу під час карантину без попереднього медогляду Як допустити підрядників на територію підприємства в умовах карантину

Наразі роботодавцям дозволено приймати на роботу працівників без проведення попередніх медоглядів. Дозвіл на працевлаштування без медогляду і роботу без періодичного медогляду діятиме під час карантину та впродовж 30 днів після його завершення.

Не проходити попередній медогляд під час прийняття на роботу та періодичний огляд у цей період мають право працівники:

  • зайняті на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі,
  • робота яких пов’язана із забезпеченням безпеки руху та обслуговуванням залізничного транспорту,
  • підприємств міжгалузевого промислового залізничного транспорту,
  • працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, визначених переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженим постановою КМУ від 23.05.2001 № 559

Кабмін дозволив приймати на роботу під час карантину без попереднього медогляду
Георгій Лесенкоексперт з охорони праці, Київ
Єдиний дієвий спосіб захиститися від підступного коронавірусу — це профілактика. Ми підготували для вас зразки документів, необхідних для організації профілактичних заходів.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Кабінет передрейсових оглядів водіїв

Передрейсовий медичний огляд водіїв проводиться у кабінеті передрейсових оглядів водіїв. Які вимоги до оснащення цього приміщення — дізнайтеся зі статті.
3541

Медогляди працівників у 2024 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2024 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
131264

Складаємо список працівників для періодичного медогляду

Роботодавець на підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, повинен скласти поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медоглядам. Скачайте приклад оформлення такого списку, щоб за зразком розробити власний документ.
17081

Зразок наказу про проведення медичних оглядів

Керівник підприємства перед проведенням медичних оглядів працівників повинен видати відповідний наказ. Пропонуємо вам скачати зразок наказу про проходження медичного огляду, розроблений експертом.
35362

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді