Щодо видачі листків непрацездатності на окупованій території

Листки непрацездатностi, якi були виданi закладами охорони здоров’я на тимчасово окупованих та неконтрольованих територiях пiсля 01.12.2014, не можуть бути пiдставою для призначення допомоги по тимчасовiй непрацездатностi, вагiтностi та пологах

Листки непрацездатностi, якi були виданi закладами охорони здоров’я на тимчасово окупованих та неконтрольованих територiях пiсля 01.12.2014, не можуть бути пiдставою для призначення допомоги по тимчасовiй непрацездатностi, вагiтностi та пологах. Про це повідомляє Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в листі від 16.06.2015 № 2.4-17-1004. Підставами для такого висновку є положення наступних документів.

Вiдповiдно до Закону України «Про забезпечення прав i свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованiй територiї України» вiд 15.04.2014 № 1207-VІІ, будь-якi органи, їх посадовi та службовi особи на тимчасово окупованiй територiї та їх дiяльнiсть вважаються незаконними, якщо цi органи або особи створенi, обранi чи призначенi у порядку, не передбаченому законом.

Відповідно, будь-який акт (рiшення, документ), виданий цими органами та/або особами, є недiйсним.

У листі вiд 21.04.2015 № 3.14-19/637-15/12618 Мiнiстерство охорони здоров’я України повiдомило, що не має можливостi контролювати якiсть надання медичної допомоги, у тому числi порядок видачi документiв, що засвiдчують тимчасову непрацездатнiсть громадян, в медичних закладах, розташованих на тимчасово неконтрольованих територiях.

Отже, вiдсутнiсть контролю за правильнiстю видачi листкiв непрацездатностi в закладах охорони здоров’я на зазначених територiях, як з боку Мiнiстерства охорони здоров’я України, так i Фонду, унеможливлює дотримання вимог законодавства для призначення допомоги по тимчасовiй непрацездатностi, вагiтностi та пологах.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
88336

Вимоги безпеки до робочого місця водія

Кожний водій до початку роботи має переконатися у безпечному стані свого робочого місця. Дізнайтеся, яким вимогам безпеки має відповідати робоче місце водія.
7729

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1809

Як захистити працівників від переохолодження

Які негативні наслідки може мати вплив низьких температур та хто в зоні ризику, як надати домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні, що допоможе захистити працівників від переохолодження? Відповіді на ці та інші актуальні питання — у статті.
4884

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25573

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді