До 1 лютого прозвітуйте про квоту з працевлаштування

UA RU
Не пізніше 01.02.2021 потрібно подати до центру зайнятості інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (Звіт про квоту з працевлаштування).
До 1 лютого прозвітуйте про квоту з працевлаштування

Порядком надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню передбачено (далі — Порядок): щороку не пізніше 01 лютого після звітного року роботодавці повинні подавати до центру зайнятості інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Перелік таких осіб наведено у ст. 14 Закону України «Про зайнятість» (далі — Закон).

Форму такої інформації часто називають Звітом про квоти, хоча вона не називається звітом ані в Законі, ані в Порядку, але по суті така інформація і є звітом, який слід подавати щорічно.

Онлайн-калькулятор розрахунку квоти осіб з інвалідністю

До 1 лютого прозвітуйте про квоту з працевлаштуванняЗверніть увагу! Останній день подання Звіту про квоту з працевлаштування за 2020 рік — понеділок, 01.02.2021. Документ необхідно подати до будь-якого центру зайнятості незалежно від місцезнаходження або реєстрації підприємства.

Звіт про квоту подають підприємства, установи, організації усіх форм власності, на яких річна середньооблікова чисельність штатних працівників більша за 7. Тобто на фізосіб-роботодавців обов’язок надання такої інформації не поширюється.

Форма звіту містить такі рядки:

  • у рядку 01 — середньооблікова чисельність штатних працівників за попередній календарний рік — усього;
  • у рядку 02 — зазначається середньооблікова чисельність працівників, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та працювали на умовах повної зайнятості у звітному році;
  • у рядку 03 — квота у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників;
  • у рядку 04 — середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний рік;
  • у рядку 05 — середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний рік, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років;
  • у рядку 06 — чисельність громадян, яких планується працевлаштувати в поточному році у рахунок квоти.

При цьому рядки 01–03 заповнюються підприємствами з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб, а рядок 04 та 05 — підприємствами з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб. Рядок 06 звіту мають заповнювати всі підприємства незалежно від чисельності штатних працівників.

Згідно зі ст. 53 Закону у разі невиконання роботодавцем протягом звітного року встановленої квоти для працевлаштування з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

У 2021 році штраф становить з січня — 12 000 грн, з грудня — 13 000 грн.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44605

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8801

Протокол засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Результат перевірки знань з питань охорони праці працівників, яких допускають до виконання робіт з підвищеною небезпекою, та робіт, де є потреба у професійному доборі, оформлюють протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Встигніть скачати чинний документ.
37567

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
110157

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді