Оприлюднено проект наказу «Про затвердження Правил охорони праці в морських портах»

Держпраці розмістила для громадського обговорення проект наказу Мінсоцполітики «Про затвердження Правил охорони праці в морських портах».

СкачатиПояснювальна записка

СкачатиДодаток до Пояснювальної записки

СкачатиПроект Правила охорони праці в морських портах

СкачатиАналіз регуляторного впливу

Проект наказу підготовлений з метою правового регулювання та забезпечення вимог щодо безпеки праці під час здійснення вантажно-розвантажувальних робіт, транспортування та складування вантажів, перевезення працівників територією та акваторією морських портів і приведення їх у відповідність до чинного законодавства України про охорону праці та сучасних досягнень науки і техніки у сфері охорони праці та відповідних галузях економічної діяльності шляхом затвердження Правил охорони праці в морських портах.

Необхідність розроблення проекту акта обумовлена тим, що відповідно до розпорядження КМУ від 18 грудня 2017 року № 1022-р «Про скасування, визнання такими, що втратили чинність, та такими, що не застосовуються на території України, деяких актів міністерств» визнано такими, що не застосовуються на території України, окремі акти органів влади Союзу РСР з охорони праці та пожежної безпеки, зокрема, Правила безпеки праці в морських портах, затверджені наказом Міністра морського флоту СРСР від 10.07.1987 № 108 (п. 49 дод. 5 до Розпорядження).

Перевірте свої знання з охорони праці

За оцінками авторів законопроекту його реалізація матиме позитивний вплив на забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави у частині покращення стану безпеки працівників, запобіганню нещасним випадкам та аваріям на виробництві, зниженню виробничого травматизму та професійної захворюваності працівників під час здійснення вантажно-розвантажувальних робіт, транспортування та складування вантажів, перевезення працівників по території та акваторії морських портів.

Пропозиції та зауваження до зазначеного проекту акта приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення за адресою: Державна служба України з питань праці: 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14, e-mail: [email protected]; тел.: 226-20-83, факс: 289-55-24.

Вебінар ОП

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні у 2024 році нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці.
95818

Відповідь на припис пожежників

Завантажте зразок відповіді на припис Державної служби України з надзвичайних ситуацій про усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.
7031

Заходи із підготовки підприємства до роботи у весняно-літній період

Шкідливі й небезпечні фактори виробництва, ризики на робочих місцях у теплий та холодний період року різні. Тому завчасно розробіть на підприємстві заходи, що допоможуть підготуватися до роботи у весняно-літній період.
1811

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді