Оприлюднено проект постанови «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю»

Держпраці розмістила для громадського обговорення проект постанови Кабміну «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю».

СкачатиПроект постанови

СкачатиПорядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю

СкачатиЗміни до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення

СкачатиПорівняльна таблиця

СкачатиПояснювальна записка

СкачатиАналіз регуляторного впливу

СкачатиДодаток до пояснювальної записки

Проект постанови КМУ «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» підготовлений з метою забезпечення ефективної реалізації посадовими особами Держпраці, її територіальних органів та виконавчими органами міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад своїх повноважень, зокрема, щодо здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Як підготуватися до перевірки Держпраці

Необхідність розроблення проекту акта обумовлена потребою забезпечити можливість посадовим особам Держпраці та її територіальних органів ефективно застосовувати заходи реагування у разі порушення суб’єктами господарювання вимог законодавства про працю та зайнятість населення і виконавчим органам міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, визначених ч. 3 ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», здійснювати делеговані повноваження Держпраці щодо здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, а також накладення штрафів за порушення зазначеного.

У разі прийняття постанови Держпраці, її територіальні органи та виконавчі органи міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад матимуть змогу виконувати повноваження та функції щодо здійснення перевірок за додержанням законодавства про працю та отримають ефективний механізм виявлення фактів застосування незадекларованої праці.

Підвищення чисельності офіційно працевлаштованих працівників сприятиме збільшенню надходжень до державного бюджету та бюджету Пенсійного фонду України.

Пропозиції та зауваження до зазначеного проекту акта приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення за адресою: Державна служба України з питань праці: 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14, e-mail: [email protected]; тел.: 226-20-83, факс 289-55-24.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
25371

План перевірок Держпраці на 2024 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Скачайте План графік перевірок Держпраці на 2024 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
11597

Планові перевірки Держпраці

Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
108428

Дотримуємось правил пожежної безпеки під час зимових свят

Наближаються різдвяні та новорічні свята, на багатьох підприємствах встановлюють новорічні ялинки та прикрашають приміщення. Водночас варто не забувати про правила пожежної безпеки під час зимових свят. Про те, яких заходів вжити, — далі у статті.
3974

Які штрафи передбачені за порушення правил пожежної безпеки

Порушникам вимог пожежної безпеки слід готуватися до відповідальності за свої дії. Про те, які саме штрафи за порушення вимог пожежної безпеки передбачені у чинному законодавстві в 2024 році, — далі.
24544

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді